Gösterim: 1.064
Eklenme: 6 Eylül 2010
Saat: 19:30
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Ferrari 599 GTB Fiorano Coupe

İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Ferrari, 2010 Paris Otomobil Fuarı’nda 599 GTB Fiorano modeli temel alınarak geliştirilen ve SA Aperta adını taşıyan sınırlı sayıda üretilecek üstü açık yapılı yepyeni bir model versiyonunu tanıtmaya hazırlanıyor. Ferrari ile Pininfarina’nın 80 yıllık işbirliğini de taçlandıran ve sadece 80 adet üretilecek 670 HP’lik Ferrari SA Aperta’nın bütün sınırlı kotasının şimdiden satılmış olması dikkat çekiyor.

Yüksek performanslı ve lüks spor otomobillerin gurusu İtalyan üretici Ferrari, tasarım devi Pininfarina ile işbirliğinin 80. yılını taçlandırmak amacıyla sadece 80 adet üretilecek yepyeni bir modeli 2010 Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtacak. Ferrari SA Aperta adını taşıyan V12 motorlu yeni model, seri üretim 599 GTB Fiorano modeli temel alınarak geliştirilmiş olmasıyla dikkat çekiyor.

Henüz Paris Otomobil Fuarı’nda resmi tanıtımı yapılmadan tamamı satılan 670 HP’lik V12 motorlu Ferrari SA Aperta, roadster karoser yapısıyla farkını ortaya koyuyor. Hem şirketleri ve yaptıkları çalışmalar hem de Maranello’da üretilen gelmiş geçmiş en başarılı yol otomobilleriyle ilintili olan Sergio ve Andrea Pininfarina’ya saygı niteliğinde SA Aperta adını alan yeni Ferrari modeli, tasarımıyla hemen dikkat çekiyor. Soft top tavan, iki takla barıyla bütünleşen iki aerodinamik kanatlı kemer, alçak ön cam ve yere daha yakın yapı, az sayıda üretilecek kolleksiyonluk Ferrari modelinin ilk etapta göze çarpan görsel unsurlarını temsil ediyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com