Gösterim: 929
Eklenme: 4 Şubat 2010
Saat: 15:02
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Ferrari California

İtalyan lüks ve yüksek performanslı spor otomobil markaları Ferrari ve Maserati markalarının Türkiye distribütörü FerMas ile yüksek performanslı lastikleriyle dikkat çeken dünya devi Bridgestone ile birlikte Hotel Les Ottomans’da özel bir davet düzenledi. Ferrari’nin göz alıcı tasarımı, kusursuz sürüş performansı ve teknolojik özellikleriyle dikkat çeken yeni modeli California’nın Türkiye’de “Pilota Ferrari” eşliğinde yapılan ilk yol test sürüşüne ilgi büyük oldu.

Tofaş çatısı altında yer alan FerMas, dünyanın önde gelen yüksek performanslı lastik üreticilerinden Bridgestone birlikteliğiyle Hotel Les Ottomans’da düzenlediği özel bir davetle seçkin konuklarını ağırladı. Bridgestone’un yüksek performans lastikleriyle donatılmış Ferrari California modeline yönelik test sürüşlerini içeren özel davette, İtalya’dan gelen Ferrari ileri sürüş teknikleri pilotları “Pilota Ferrari” katıldı. Bridgestone, Ferrari 458 Italia gibi dünyanın en güçlü spor otomobili için de yüksek düzeydeki hâkimiyet, kontrol ve güvenlik gerekliliklerine uyacak şekilde geliştirilen ultra yüksek performanslı spor lastiği yeni Potenza S001’i temin ediyor. Seçkin davetliler, katlanabilir metal tavanıyla olduğu kadar 460 HP’lik motoruyla da dikkat çeken Ferrari California’yı İtalyan pilotlarla birlikte Türkiye’de ilk kez yolda test etme imkanı buldular.

Ferrari California İlgi Odağı Oldu!

329 bin 557 Euro’dan başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla “Şaha kalkan at” logosunu taşıyan en yeni Ferrari modeli olarak dikkat çeken Ferrari California, hem kadınlara hem erkeklere hitap edebilen yapısıyla ön plana çıkıyor. Ferrari California, 485 Nm’lik tork değerinin de etkisiyle 0-100 km/s hızlanmasını 4 sn’nin altında tamamlayabiliyor. 7 ileri vitesli şanzıman, F1 araçlarında olduğu gibi direksiyon üzerinde yer alan kumanda pedallarıyla hızlı değişim sağlarken; Ferrari California’nın etkili biçimde 310 km/s’lik maksimum hıza erişmesine de yardımcı oluyor. Ferrari California’nın aluminyumdan üretilen katlanabilir tavanı, 14 sn’de açılma/kapanma işlemini gerçekleştiriyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com