Gösterim: 966
Eklenme: 5 Mart 2009
Saat: 14:04
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Ferrari 599 GTB Fiorano Coupe

İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Ferrari, 79. Cenevre Otomobil Fuarı’nda 599 GTB Fiorano’nun HGTE kodlu yeni bir geliştirilmiş yol tutuş paketiyle donatılan versiyonuyla birlikte 2009 sezonunda Scuderia Ferrari takımının yeni silahı olarak pistlere çıkacak olan F60 ile boy gösterecek.

79. Cenevre Otomobil Fuarı’nda seçkin bir grup müşteriyi hedefleyen “599XX” kodlu yepyeni bir model versiyonunu gün ışığına çıkarmaya hazırlanan Ferrari, 599 GTB Fiorano modelinin HGTE kodlu geliştirilmiş yol tutuş paketiyle yollara çıkacak olan yeni versiyonunu da yine aynı fuar kapsamında tanıtacak. Bununla birlikte 2009 sezonunda Scuderia Ferrari takımının Formula 1 pistlerindeki yeni silahı olarak dikkatleri üstüne toplayacak, daha aerodinamik özellikleri sahip F60 yarış otomobili de yine fuar kapsamında İtalyan lüks spor otomobil üreticisinin standındaki önemli yeniliklerin arasında yer alacak.

Ferrari F60, Ferrari’nin F1 Dünya Şampiyonası’nda yarışmak için geliştirdiği 55. tek koltuklu yarış otomobili unvanına sahip olmasıyla da dikkat çekiyor. Scuderia Ferrari’nin 1950 yılından bu yana gerçekleştirilen tüm F1 Dünya Şampiyonalarına katılımını simgelemek amacıyla F60 adı verilen yeni yarış otomobili, bu yıl itibariyle yürürlüğe giren kurallara göre geliştirilmiş olmasıyla farklılığını ortaya koyuyor.

F60’daki yeni Kinetik Enerji Geri Kazanım Sistemi (KERS) ise şasinin arka kısmına, motora ortasından monte edilmiş. 2009 sezonunun bir başka yeni kuralı olan oluksuz düz lastikler gibi yarış esnasında pilotların ön kanadın üzerindeki kulakçıkları kokpitten ayarlamasına imkan veren bir diğer sistem, F60’ın diğer ön plana çıkan yenilikleri arasında yer alıyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com