Gösterim: 880
Eklenme: 3 Ocak 2009
Saat: 10:52
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Ferrari Scuderia Spider 16M

İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Ferrari, çevresel sürdürülebilirlik ve yenilebilir kaynaklar yatırımının bir parçası olarak, Marenello’daki fabrikanın ihtiyacı olan elektrik enerjisini güneş ışığıyla elde etmesini sağlayan fotovoltaik sistemini devreye soktu. Yeni sistem, fabrikanın tüm elektrik ihtiyacını karşılarken, üretim esnasında oluşan karbondioksit emisyonlarının % 30’a varacak biçimde azaltılmasına da yardımcı olacak.

2001 yılından bu yana çevresel sürdürülebilirlik konusunda etkin çalışmalar yapan ve son olarak 2007 yılında “Bütünleşik Çevresel Yetki”’sinin sahibi olan Ferrari, üretim faaliyetlerinin çevreye verdiği etkiyi azaltmak amacıyla yepyeni bir sistemi uygulamaya aldı. Güneş pilleri sayesinde güneş ışığıyla elektrik enerjisi üretme imkanı sağlayan ve 1075 adet panelden oluşan yeni fotovoltaik sistemi, Ferrari’nin Maranello’daki fabrikasının İtalya ulusal elektrik şebekesinden yıllık olarak aldığı elektrikten 210.000 kW/s tasarruf etmesini sağlayacak. 2009 yılının ortasında devreye girecek olan ısıtma ve soğutma sistemleriyle birlikte Maranello’daki fabrikanın üretim işlemleri esnasında oluşan karbondioksit emisyonunun % 30’a varacak oranda azaltılması amaçlanıyor.

Ferrari Başkanı Luca di Montezemolo tarafından başlatılan çevre koruma yatırımları kapsamında Marenello Fabrikası’nın sınırları dahilinde 165 bin metrekarelik yeşil alan oluşturuldu.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com