Gösterim: 1.155
Eklenme: 3 Aralık 2008
Saat: 10:29
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Fiat Ducato

İtalyan binek ve ticari araç üreticisi Fiat’ın ilk olarak 1981 yılında üretmeye başladığı Ducato modelininin 2 milyonuncusu, geçtiğimiz günlerde üretilerek sahibine teslim edildi. Ülkemizde de 36 bin YTL’den başlayan anahtar teslim satış fiyatlarıyla tüketicilerin ilgisine sunulan Fiat Ducato, “Van”, “Şasi” ve “Minibüs” karoser versiyonlarıyla farklı sektörlerde yüksek kapasiteli ticari kullanımlara imkan veren yapısıyla ön plana çıkmayı başarıyor.

25 yılı aşkın bir süredir Fiat Ticari Araçlar’ın amiral gemisi olarak ön plana çıkan ve artık 4. nesliyle yollarda boy gösteren Fiat Ducato model ailesinin 2 milyonuncusu geçtiğimiz günlerde üretilerek sahibine teslim edildi. 1981 yılında tanıtılmasından bu yana satışa sunulduğu her pazarda pazar payı açısından etkin başarılara imza atan Fiat Ducato, ülkemizde de “Van”, “Şasi” ve “Minibüs” karoser versiyonlarıyla 36 bin YTL’den başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla ticari araç kullanıcılarının ilgisine sunuluyor. 100 HP’den 157 HP’ye kadar değişen güçlerde 3 ayrı Multijet dizel motor seçeneğine de sahip olan Fiat Ducato’nun daha fazla yükleme ve yolcu taşıma kapasitesine imkan veren uzun aks mesafeli versiyonuyla 21+1yolcu taşıma kapasitesine kadar ulaşıyor. Fiat’ın ticari araç konseptine bakış açısındanki yenilikçi farklılığı en iyi biçimde yansıtan Fiat Ducato, esnaf, dükkan sahipleri ve çiftçiler gibi serbest meslek sahiplerinin çok yönlü kullanımından ambulans ve okul minibüsüne; engelliler için özel toplu taşımadan yüksek güvenlik gerektiren zırhlı araca dönüşebilmesi gibi birçok farklı görevi yerine karşılayabilir yapısıyla dikkat çekiyor.

Opsiyonel olarak sunulan 4×4 çekiş sistemi ve Comfort-Matic 6 ileri vitesli otomatik şanzıman gibi özelliklerle de donatılabilen Fiat Ducato, ESP, ASR, LAC (Yük Dağılımı Kontrol Sistemi), HBA (Hidrolik Panik Fren Destek Sistemi), Hillholder (Yokuş Yukarı Kalkış Desteği) gibi aktif güvenlik unsurlarını yer aldığı ve isteğe bağlı olarak sunulan Güvenlik Paketi’yle de kombine edilebiliyor. Bununla birlikte Fiat Ducato’nun Van versiyonlarında satın alınabilen Lüks Paket kapsamında ise otomatik klima, aracan arkasını gösteren video kamera, ısı yansıtmalı ön cam, direksiyondan kumandalı MP3 çalarlı müzik sistemi gibi donanımlar standart olarak sunuluyor. İlk olarak 1978 yılında Fiat ve PSA arasında imzalanan ve son olarak 2017 yılına kadar uzatılan ortaklık anlaşmasının Fiat markalı yüzünü temsil eden Fiat Ducato, İtalya/Val di Sagro’daki Sevel Fabrikası’nda üretilmektedir.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com