Gösterim: 2.519
Eklenme: 1 Aralık 2010
Saat: 21:12
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Alfa Romeo Giulietta

Dünyanın öncü otomotiv şirketleri arasında yer alan Fiat, Chrysler ile birlikte yaptığı stratejik işbirliği kapsamında Fiat’ın Torino’da bulunan Mirafiori Fabrikası’nda Alfa Romeo ve Jeep’in yeni modellerini üretme kararı aldı. Fiat Grubu CEO’su Sergio Marcihonne tarafından açıklanan ve 2012 yılının 3. çeyreğinde hayata geçmesi hedeflenen yeniden yapılanma planına göre her marka için üretilecek adetlerle orantılı olarak Fiat ve Chrysler arasında dağıtılmak üzere 1 milyar Euro’nun üzerinde bir yatırım yapılması planlanıyor. Alfa Romeo Giulietta’nın mevcut başarılı platformunun Chrysler’in de katkısıyla geliştirilen son hali üzerinde yükselecek olan yeni modellerin etkisiyle, potansiyel üretim rakamının günde 1000’in, yılda ise 250.000 – 280.000 adedin üzerine çıkması sağlanacak; böylece mevcut iş gücünün tamamı kullanılmış olup, olası yeniş işlerin de yolu açılacak.

Son yıllarda dengeli ve hızlı çıkışı ve aksiyonlarıyla dikkat çeken İtalyan otomobil üreticisi Fiat, Chrysler ile gerçekleştirdiği stratejik işbirliği kapsamında Torino’da bulunan Mirafiori Fabrikası’nda 2012 yılından itibaren Alfa Romeo ve Jeep modellerini üretme kararı aldı. Fiat Grubu CEO’su Sergio Marchionne tarafından açıklanan mevcut fabrikanın yeniden yapılanma planına göre Alfa Romeo Giulietta mevcut platformunun Chrysler tarafından geliştirilen bir versiyonu, yeni Alfa Romeo ve Jeep modellerinin temelini oluşturacak. Bu modeller, küresel anlamda önemli bir gelişme potansiyeline ve uluslararası alanda en fazla temsil özelliğine sahip Jeep ve Alfa Romeo’nun amiral gemileri olacak.

Alfa Romeo’nun yeni orta sınıf sedan ve station wagon modelleri ile birlikte tüm SUV modellerinin geliştirilmesinde kullanılacak olan yeni evrensel platforma evsahipliği yapacak Mirafiori Fabrikası’nda her marka için üretilecek adetlerle orantılı olarak Fiat ve Chrysler arasında dağıtılmak üzere 1 milyar Euro’nun üzerinde bir yatırım yapılması planlanıyor. Alfa Romeo Giulietta’nın mevcut platformunun Chrysler’in de katkısıyla geliştirilen son hali üzerinde yükselecek olan yeni modellerin etkisiyle, potansiyel üretim rakamının günde 1000’in, yılda ise 250.000 – 280.000 adedin üzerine çıkması sağlanacak; böylece mevcut iş gücünün tamamı kullanılmış olup, olası yeni işlerin de yolu açılacak. Mirafiori’de üretilecek yeni modeller, ayrıca Avrupa Birliği dışına da ihraç edilecek. Üretimin yarıdan fazlası uluslararası pazarlara, özellikle de Kuzey Amerika’ya gönderilecek.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com