Gösterim: 1.366
Eklenme: 29 Ekim 2000
Saat: 12:30
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Ford Fiesta 2000

Fiesta Sport, güçlü Zetec motoru, sportif ve keyifli sürüşü ve özel sportif gövde kitiyle Fiesta serisine yeni bir soluk getiriyor.

2000 yılı Ocak ayında Avrupa’da tanıtılan Fiesta Sport, Türkiye yollarında yerini alıyor. Ekim ayının ikinci yarısında satışa sunulacak olan otomobilde, Focus’ta kendini kanıtlamış olan 1.6 litre 16 V Zetec- S motor kullanılıyor. Bu motor Fiesta Sport’ta 103 HP güç üretiyor.

Fiesta Sport’ta adından da anlaşılacağı üzere keyifli, sportif ve güvenli bir sürüş sunuluyor. Geniş tabanlı lastikleri, üç kollu ve hakimiyet kolaylığı sağlayan direksiyon simidi, sportif vites topuzu ve spor kullanım için geliştirilmiş süspansiyon sistemiyle Fiesta Sport rakiplerinden sıyrılıyor. Ford’un akustik mühendisliği tarafından geliştirilen motor sesi ayarlamaları ve kısa tutulan vites yollarıyla da kullanım zenginleştirilmiş.

Yeni Çizgi tarzına tamamen bürünen Fiesta Sport, gövde rengi tamponu, marşpiyeleri, kromajlı egzozu, tampon altına monte edilmiş yuvarlak sis farları ve arka spoyleri ile spor bir gövde sunuyor. 195/50 R 15 lastikler ve 15 kollu alüminyum alaşımlı jantları sportif görüntüyü tamamlıyor.

Otomobilin farklı karakteri iç mekanda da kendini gösteriyor. Kontrast renkli ve yan yükseltili spor koltuk tasarımı araç viraja girdiğinde koltuk içinde savrulmayı engelliyor. Titanyum görünümlü konsol ve beyaz renkte tasarlanmış gösterge tablosu; çift renkli gövde rengine uygun döşemeleri; deri, çift renkli ve 3 kollu direksiyon simidi sportifliği ön plana çıkartıyor.

Az sayıda getirilecek olan Fiesta Sport’un zengin standart donanımında klima, sürücü ve yolcu hava yastıkları ile birlikte yan hava yastıkları, yüksekliği ayarlanabilir sürücü koltuğu ve ICE 6000 radyo/ CD çalar müzik sistemi de bulunuyor. İsteğe bağlı olarak ABS + çekiş kontrol sistemi-TCS de alternatif seçenek.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com