Gösterim: 917
Eklenme: 14 Ocak 2004
Saat: 15:18
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Ford C-Max

2004 Brüksel Otomobil Fuarı’nda Ford Focus C-MAX’ın özel tasarım özellikleri Avrupa Otomotiv Tasarım Ödülü ile ödüllendirildi.

Designers Europe kurumu tarafından her yıl otomobil üreticilerinin tasarım merkezlerinin temsilcilerine verilen Avrupa Otomotiv Tasarım Ödülleri beş ayrı kategoride değerlendiriliyor.

Designers Europe Avrupalı profesyonel otomobil tasarımcıları ve tasarım öğrencilerinden oluşan 200 kişilik Jürisi, 2003’te piyasaya sunulan yeni otomobiller arasından, küçük çok amaçlı araçlar kategorisinde Ford Focus C-MAX i seçti.

Ford adına ödülü Ford Benelux Genel Müdürü Paul de Rooji ve Ford Avrupa’nın Baş Tasarımcısı John McLeod aldı. McLeod, ” Avrupa Tasarım Ödülünü almak bizi çok gururlandırdı ve sevindirdi. Ford Focus C-MAX sürüş özelliklerini ve eğlenceli kullanım ruhunu sportif dış tasarımıyla yansıtacak şekilde tasarlandı ve bugün aldığımız bu ödül aracımızın farklı tasarımın en güzel kanıtıdır ” dedi.

2004 Brüksel Uluslararası Otomobil Fuarı’nda, Designers Europe 15. yıldönümünü kutladı. Kuruluş, 1989’da Avrupa’da otomobil tasarımını ve tasarımcılarını desteklemek için kuruldu. İlk Avrupa Otomotiv Tasarım Yarışmasını o yıl düzenledi. Bugün, Designers Europe otomobil üreticileri ve tasarım okulları için önemli bir çalışma ortağı olarak kabul ediliyor.

Ford binek araç ailesinin en son üyesi Ford Focus C-MAX Türkiye’de satışa Aralık ayı başında sunulmuştu.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com