Gösterim: 1.164
Eklenme: 16 Aralık 2000
Saat: 12:43
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Ford Focus 2000

Geliştirilmiş 2001 model yılı Ford Focuslar ilk altı ayda sadece 300.000 adedi Avrupada olmak üzere 200.000 adedi Kuzey Amerika’da ve 20.000 adedi de dünyanın çeşitli ülkelerinde satıldı.1998’deki Avrupa lansmanından bu yana toplam 1.2 milyon adet satılan Ford Focus dünya çapında 4 noktada üretiliyor.

Piyasaya çıktığı andan itibaren 50’ye yakın ödül kazanan Ford Focus, Avrupa’da ve Kuzey Amerika’da yılın otomobili ünvanına sahip oldu. Ayrıca Oto Haber dergisinin düzenlediği ankette, Türkiye’de 2000 yılının otomobili ünvanını kazanan Ford Focus, kazandığı prestiji kısa zamanda ulaştığı yüksek satış rakamlarıyla kanıtlıyor.

Türkiye’de satışa sunulduğu 1999 Mayıs’ından beri yeniliklerin öncüsü olmayı hedef edinen Ford Focus, 2001 model yılıyla standart donanımına ve opsiyonlarına yapılan eklemelerle sınıfında rakipsiz hale geliyor. 2001 model yılıyla birlikte gerçekleşen değişiklikler:
· Ambiente modelinde yolcu hava yastığı standart hale geldi.
· Ambiente modelinde sunulan Güvenlik Paketinin içeriği değişerek yan hava yastıkları ve ABS+EBD oldu.
· Ghia modelinde yan hava yastıkları, alarm, çift kilitleme, yüksekliği elektrikle ayarlanabilir sürücü koltuğu standart olmuştur.
· Ghia 2.0 sedan modelinde alarm, çift kilitleme, yüksekliği elektrikle ayarlanabilir sürücü koltuğu, ısıtmalı ön cam ve cam silecek suyu standart donanıma eklenerek, sınıfında benzersiz bir donanım düzeyine ulaşmıştır.
· Sport Trend modelinde ise yan hava yastıkları, elektrikli/ısıtmalı yan aynalar, alarm ve çift kilitleme standart hale getirilmiştir.
· Büyük beğeni toplayan bir reklam kampanyasıyla tanıtımı yapılan ESP (Elektronik Stabilite Programı), bu sınıfta sadece Ford Focus’ta sunulan bir opsiyon olarak Ghia 1.6, Ghia 2.0 ve Sport Trend modellerinde sunulmaktadır.
· Ayrıca, sadece Ghia 2.0 modelinde deri döşeme+ ısıtmalı ön koltuklardan oluşan bir deri koltuk paketi de opsiyon olarak sunulmaktadır.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com