Gösterim: 915
Eklenme: 29 Ağustos 2006
Saat: 19:56
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Ford S-Max

Yetişkin yolcu korumasında sınıfıın en yüksek skorunu elde ederek, 36 puan ve 5 yıldız ile ödüllendirilen Ford S-MAX, çocuk korumasında da 4 yıldızlı derecelendirme kazandı. Ford S-Max, yaya korumasında da 2 yıldız kazanarak önemli bir başarı elde etti. Yeni Ford S-MAX, Yeni Focus’tan sonra Euro NCAP çarpışma testlerinden beş yıldız derecelendirmesi kazanan ikinci model oldu.

Sürücünün diz koruması için yenilikçi sistem, mükemmel ön ve yan çarpışma figürleri
Kapsamlı emniyet yaklaşımıyla araçlardaki aktif ve pasif emniyetleri sürekli olarak artırdıklarını ifade eden Ford yetkilileri, “Yeni S-MAX’de gelişmiş yatay vuruş etkili direksiyon çubuğu, aşırı sert gövde yapısı, sürücü diz hava yastığı ve geliştirilmiş Akıllı Koruma Sistemi (IPS) yer alıyor.” dedi.

Emniyete karşı bütünsel bir yaklaşım olan Ford Akıllı Koruma Sistemi (IPS), son teknoloji ürünü koltuk kafalığı ekipmanı, araç içindeki yolculara zararı engelleyen darbeye dayanma gücü optimize edilmiş gövde yapısı ve olası çarpışmalarda yaralanmaları en aza indiren sürücü yardımlarını birleştiriyor. Ford S-MAX’da, ön hava yastıkları, sürücü diz hava yastığı, ön koltuklar için yana monte edilmiş göğüs hava yastıkları yan hava perdeleri bulunuyor.

Çocuk emniyetinde ISOFIX bağlantı…
4 yıldızlı Çocuk koruma derecelendirmesinde 4 yıldız alan S-MAX’lerde, Ford bayilerinde satılan bütün boyutlardaki ve yaşlardaki çocuk koltukları ve ikinci sıranın dış koltukları için üç bağlamalı bir ISOFIX sistemi sunuluyor.

S-MAX’lerde gelişmiş boyun koruma sistemi de standart; 3 noktalı emniyet kemeri ile birleşik olarak optimize ön gergililer ve yük sınırlayıcıları, kaymayı önleyen koltuk alt şasileri, yatay vuruş etkili direksiyon çubuğu ve emniyet pedallarıyla, yolcular yüksek derecede kapsamlı bir emniyet sistemine kavuşuyor.

S-MAX aktif emniyette de lider…
Aktif emniyetle ilgili olarak S-MAX’de, yeni kontrol seviyeleri ve kaza önleme amaçlı yeni teknolojiler hedef alınıyor. Standart ABS, EBD ve ESP sistemine ek olarak, emniyeti artırmaya yardım eden çoklu yeni sürücü teknolojileri sunuluyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com