Gösterim: 1.000
Eklenme: 9 Aralık 2002
Saat: 13:33
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Ford Transit Connect

Yeni Ford Transit Connect, ‘Yılın Uluslararası Ticari Aracı 2003’ ödülü için uzman ticari araç editörlerinden oluşan jürinin ezici bir çoğunluğunun tercihi oldu. Ticari ve Özel Araç Editörleri Birliği’nin 20 üyeli jürisi, Ford Transit Connect’e oylamada tek bir adaya verilebilecek 140 puan üzerinden 126 puan verdi.

Transit Connect, 2003 ödülü için aday gösterilen 4 finalist içinde 20 jüri üyesinin hepsi tarafından birinci ya da eşit birinci olarak değerlendirildi.

“Ford, diğer bazı rakiplerinin aksine, bu aracı üretirken binek otomobillerinden önemli bölümler almadı. Sonuçta, içinde birçok teknik özelliği barındıran tavizsiz bir ticari araç elde edilmiş” şeklinde konuşan Yılın Ticari Aracı jürisinin başkanı Pieter Wieman, “Ayrıca, Transit Connect’in kısa dingil mesafeli alçak tavanlı ve uzun dingil mesafeli yüksek tavanlı iki model olarak sunulmasıyla, Ford hem hafif hem de bir ton altı ticari araçlar sınıfını tek bir araçla karşılamış oluyor.” dedi. Wieman, “Ticari araç editörleri olarak bizim açık bir şekilde gördüğümüz, Ford’un tasarım ve geliştirme aşamalarında birçok Avrupa ülkesindeki hem küçük hem de büyük müşterilerin isteklerini ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurduğudur” diye ekledi.

Ford Avrupa Başkanı Martin Leach, “Yeni Transit Connect’in 2003 Yılının Ticari Aracı seçilmesine çok sevindik. Bu araçta sunduğumuz sağlam ve güvenilir özellikleri vurgulamak için araca Transit adını bilerek verdik ve Transit Connect’in de bu ödülü büyük Transit’ten iki yıl sonra alması bunun ne kadar doğru olduğunu gösterdi.”

Başlangıçtan itibaren bu yeni küçük ticari aracı özel bir ticari araç platformu üzerinde tasarladıklarını belirten Ford Avrupa Ticari Araçlar Müdürü Paul Morel ise, “Amacımız pazarın bu son derece rekabetçi sınıfında herkesin örnek alacağı bir araç üretmekti. Otomobilden üretilen bir araç üretmek yerine, Transit’in dayanıklılığını ve düşük kullanım maliyetini, kullanımı zevkli ve düşük maliyetli olan daha küçük bir araçta sağlamlık, yük alanı kullanışlılığı ve güvenlikle birleştirmeyi seçerek bu sınıfta büyük bir adım attık” dedi.
Morel, “Yılın Ticari Aracı jürisinin bu yaklaşımımızı bütünüyle anlaması ve bu çabamızı ödüllendirmesi bizi çok sevindirdi” diye ekledi.

Özel olarak ticari araç pazarına göre tasarlanan ve geliştirilen yeni Transit Connect, Ford Ticari Araç ailesinin yılın ticari aracı ödülü alan diğer üyesine katılıyor; son nesil Ford Transit de 2001’de 112 puanla aynı ödülü tartışmasız bir şekilde kazanmıştı.

Ford Otosan’un yeni, en son teknolojiye sahip Kocaeli (Gölcük) fabrikasında üretilen ve tasarım ve üretiminin her aşamasında en yüksek özen gösterilen Transit Connect’in, kazandığı bu 2003 Yılının Ticari Aracı ödülüyle de Ford ticari araçları ailesinde çok satan model olması bekleniyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com