Gösterim: 1.036
Eklenme: 19 Temmuz 2007
Saat: 20:18
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Ford Kuga

Tasarımı Murat Güler tarafından yapılan ve İstanbul Autoshow’da Türk tüketicileriyle tanışan Ford’un konsept aracı IOSIS X, gerçeğe dönüştü…

Ford Avrupa’nın model ailesine 2008’in başlarında yepyeni bir model katılacak; Ford Kuga. Seri üretim aracın tanıtım modeli, 13 Eylül’de başlayacak olan 2007 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda basına ve ziyaretçilere sunulacak.

Ford Avrupa Başkanı ve Genel Müdürü John Fleming, “Ford Kuga’nın piyasaya sunulmasıyla, 2006 Paris Otomobil Fuarı’nda verdiğimiz, çarpıcı Ford iosis X konsept otomobiline dayanan şık yeni bir modeli iki yıldan kısa bir süre içinde geliştirme sözünü tutmuş olacağız” dedi.

Ford’un Avrupa Tasarım ekibi “kinetik tasarım” anlayışını uygulayarak Ford ürün ailesine küçük dış boyutlara sahip ve çarpıcı yeni bir 4×4 “crossover” (sınıflar arası) model ekledi.

Ford Avrupa Tasarım Müdürü Martin Smith, “Bu tür araçların imaja önem veren müşterilerinin yoldaki etkileyici yeteneği güçlü arazi yeteneğiyle birleştiren çok özel bir otomobil istediğini gördük” dedi.

Smith, “Kuga ‘kinetik tasarım’ın görsel heyecanını ve Ford Focus, S-MAX ve yeni Mondeo gibi otomobillerin müşterilerinin bizden beklediği sürüş özelliklerini sunarak piyasadaki diğer araçlardan ayrılacak” diye ekledi.

Ford tasarım ekibi ayrıca yeni modelin ilk resmi taslağını kamuoyuna sunuyor.

Ford’un Dış Tasarım Şefi Stefan Lamm, “Kuga maceracı ve diğerlerinden farklı ve bunu ilk resmi fotoğrafımızda vurgulamak istedik” dedi. “Normal araç geleneklerinden ayrılarak daha atletik ve karizmatik olan bir araca yer olduğunu düşünüyoruz, tıpkı ödül kazanan Ford S-MAX’ın bir MPV için oluşturduğu yeni alan gibi”.

Yeni Ford Kuga 2008’in başlarından itibaren Ford’un Almanya’da Saarlouis’deki fabrikasında üretilmeye başlanacak. 2008 İlkbaharından itibaren de Avrupa’da satışa sunulacak.

Fleming, “Ford Kuga’yı Avrupa’daki genişleyen ürün ailemize eklemek beni gerçekten heyecanlandırıyor” dedi. “Otomobillerimize duygu ve çekicilik kazandırmak üzere başlattığımız tasarıma dayalı çabalarımızın devamını simgeliyor ve sürdürülebilir faaliyet başarısı yönündeki ürüne dayalı dönüşümümüzü devam ettirirken, mavi oval markasına daha birçok yeni müşteri getirmesini bekliyoruz”.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com