Gösterim: 1.191
Eklenme: 28 Haziran 2007
Saat: 18:23
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Toyota Yaris

Bu yıl 62’ncisi gerçekleştirilen Frankfurt Otomobil Fuarı’nın medya gününde Toyota düzenlediği basın toplantısı ile küçük araç sınıfında devrim yaratacak ultra kompakt Concept car iQ’ini tanıttı. Otomotiv sektöründe bilinen kalıpları kıracak özelliklere sahip olan Toyota’nın yeni küçük konseptli araçları şehirli yaşam tarzını, ultra kompakt, geniş araç içi, çevre dostu özellikleri ile gerçek kılıyor.

Fuar’da düzenlenen basın toplantısında aracı tanıtan Toyota Motor Europe Başkan Yardımcısı Thierry Dombreval, yeni ultra kompakt aracın diğer araçlardan farklı olarak 3+1 oturma düzenine sahip olduğunu, 3 yetişkin ve 1 çocuk ile bagajın rahatça sığabileceğini belirtti. 3 metre’den daha kısa bir ölçüye sahip olan araç, dünyanın en küçük sofistike ve akıllı 4 koltuklu aracı olma özelliğini taşıyor. Toyota Yaris’den 770 mm daha kısa, ancak genişlik ve yükseklik olarak benzer ölçülere sahip olan Toyota’nın yeni küçük araç konsepti, tüm güvenlik özelliklerini de barındırıyor.

“Geliştirdiğimiz her araç insanların istekleri ya da toplumun ihtiyacını karşılamaya yöneliktir. Sonrasında teknoloji ve üstün tasarım özelliklerini kullanırız. Concept car iQ ise, Toyota’nın araç tasarımı ve şehir ulaşımı konusunda olgunluk dönemi örneğidir. “ şeklinde konuşan TME Başkan Yardımcısı Dombreval, Toyota’nın iQ gibi etkin enerji kullanımı sağlayan ve düşün emisyonlara sahip konsept araçların geliştirilmesi için özel yatırımlar gerçekleştirdiğini belirtti. Toyota’nın Fransa’da bulunan tasarım atölyesi ED²’de “Vibrant Clarity” felsefesi ile yaratılan Concept car iQ in tasarımında, şehir insanının kendini ifade edebileceği dinamikliğin yanı sıra, boyut, işlevsellik ve çevrecilik kavramları da göz önünde bulunduruldu.
Stil sahibi RAV 4 Cross Sport

Toyota’nın 62. Frankfurt Otomobil Fuarı’nda otomobil tutkunlarına tanıttığı bir diğer modeli ise RAV 4 Cross Sport. Avrupa’nın en çok satan SUV’u Toyota RAV 4 üzerinde gerçekleştirilen yenilikler ile SUV tutkunlarının beğenisine sunulan RAV 4 Cross Sport, sahip olduğu stil ve yüksek kalite ile 2008 model yılı için Toyota’nın iddialı olduğu araçlardan biri.

Yaris ve Land Cruiser da yeni tasarımları ve dinamik görüntüleriyle Frankfurt Motorshow’daydı!

Fuarda tanıtılan diğer yeni Toyota modelleri ise Yaris 1.0 ve Land Cruiser. Avrupa için tasarlanan yeni Yaris 1.0, akıllı teknolojisi ile şehir içerisinde ekonomik ve kolay sürüş getiriyor.

Yeni dış tasarımı ile daha dinamik bir görünüme kavuşan efsanevi Toyota Land Cruiser ise, yeni eklenen özelliklerin yanı sıra geliştirilmiş sürücü konforunu Frankfurt Otomobil Fuarı’nda ziyaretçilerine tanıtıyor.
Toyota, çevre konusundaki duyarlılığını bir kez daha tüm dünyaya gösterdi

Toyota, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilediği modellerle ayrıca, çevre duyarlılığı konusunda yürüttüğü çalışmalardaki kararlılığını bir kez daha tüm dünyaya gösteriyor. Fuarın medya gününde gerçekleştirilen basın toplantısında konuşma yapan TME Başkan Yardımcısı Thierry Dombreval, Toyota’nın 1992 yılından bu yana çevre konusunda otomotiv sektörüne liderlik yaptığını belirtirken “sıfır emisyon” hedeflerine adım adım ilerlediklerini ifade etti.

Bu hedefe ulaşabilmek için “hibrid teknolojisi” gibi güçlü bir araçları bulunduğunu söyleyen TME Başkan Yardımcısı Dombreval, ikon markaları Prius’u örnek gösterdi. 1997’den beri piyasada olan ve yapılan yeni geliştirmeler ile birlikte Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilenecek olan Toyota Prius ile birlikte Toyota bu yıl Hibrid Teknolojisinde 10. yılını kutluyor.

Hidrojen, bio ve elektrik gibi alternatif yakıt türleri ile beraber uyum içerisinde çalışarak tüketimi azaltan ve CO2 emisyon değerlerini düşüren bu teknoloji yeşil bir dünya için geliştirilmiş en başarılı teknolojilerden biri.

İlk seri üretim hibrit araç olan Prius’u 10 yıl önce sunduklarını söyleyen Dombreval, “Bu süre içerisinde Prius 44 ülkede satıldı ve hibrid teknolojisi ile eş anlam kazandı. Dünyada satılan her 5 hibrid araçtan 4’ünün Prius. Bağımsız araştırma kuruluşu JD Power tarafından Fransa, İngiltere ve Almanya’da gerçekleştirilen müşteri memnuniyeti araştırmalarında Prius’un üstün sonuçlar alması da bunun bir kanıtı.” dedi. Dombreval ayrıca, fişe takılarak şarj edilebilecek hibrid araçlar üzerinde çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com