Gösterim: 883
Eklenme: 12 Mart 2010
Saat: 11:38
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Daihatsu Boon

Son dönemde bazı haber kaynaklarında yer alan “Daihatsu 274 bin 551 aracını geri çağırıyor” başlıklı haberler Daihatsu’nun Türkiye pazarında satışa sunduğu modelleri kapsamamaktadır. Japon otomobil üreticisi Daihatsu tarafından yapılan açıklamanın detayları aşağıdaki şekildedir; 2004 ile 2008 yılları arasında üretilen 274 bin 324 adet Atrai Wagon, Hijet Van Deck, Hijet modelleri, ön süspansiyon alt bağlantısı ile ilgili kontrol amaçlı Japonya, Hongkong pazarlarında servislere çağrıldı.

2009 yılı üretimi 222 adet Mira ve Move Conte modelleri depo havalandırma hortumu ile ilgili kontrol amaçlı Japonya pazarında servislere çağrıldı. 2010 yılı üretimi 5 adet Hijet modeli 3. Stop lambası ile ilgili kontrol amaçlı Japonya pazarında servislere çağrıldı.

Daihatsu Türkiye Genel Müdürü Burak Beşer konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada ise “Daihatsu Japonya’nın geri çağırma kapsamına aldığı 274 bin 551 adet araç; Atrai Wagon, Hijet Van Deck, Hijet, Mira ve Move Conte modellerini kapsamaktadır. Daihatsu Türkiye olarak bu araçları ithal etmiyor ve satışa sunmuyoruz. Daihatsu Japonya’nın açıkladığı geri çağırma işlemi Türkiye pazarında satışa sunulan Daihatsu modellerini kapsamamaktadır” dedi.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com