Gösterim: 1.471
Eklenme: 25 Şubat 2005
Saat: 10:02
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Porsche Cayman S

Güç ve güvenliğin diğer adı Porsche’nin geleneksel karakteristik özelliklerini en iyi şekilde yansıtan ve Carrera ile Boxster arasına konumlandırılan iki kişilik yeni spor otomobili Cayman Porsche ürün gamına ilave edilecek. Gücü, kıvrıklıklığı, hızlı refleksi ve ataklığıyla spor otomobil severler, Porche Cayman S’i bir tutku olarak yaşayacak.

Merkezi Stuttgart’ta olan Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG, bu yıl içerisinde spor otomobil ürün gamına yeni bir model daha ilave edecek. Boxster platformu baz alınarak geliştirilen bu yeni otomobil, sahip olduğu ürün özelliklerinden dolayı 911 Carrera ile Boxster S arasında konumlandırılıyor. Otomobilde görev yapan altı silindirli Boxer tipi motorun üretmiş olduğu 295 HP (217 KW) güç, arka tekerleklere aktarılıyor.

Motor performansı ve yapısında olduğu gibi bu yeni spor otomobilin fiyatı da 911 Carrera ile Boxster S arasında olacak. Porsche’nin geleneksel karakteristik özelliklerini en iyi şekilde yansıtan iki kişilik yeni otomobili, aynı zamanda güçlü ve güvenli yapısıyla spor otomobil tutkunlarının ilgi odağı olacağa benziyor. Kendine has, kaslı bir tasarıma sahip olan Cayman, tasarımına uygun performansı kadar atak ve kıvrak sürüş özellikleriyle de ön plana çıkıyor. Porsche ailesinin en yeni üyesi, sadece Porsche müşterilerinin sportiflik beklentilerini karşılamakla kalmıyor, aynı zamanda çok iyi tasarlanmış iç mekanı sayesinde çeşitli hobi ve aktivitelere de olanak sağlıyor.

Porsche’nin yeni spor otomobili kendine has ürün özelliklerinden dolayı tamamen bağımsız bir isme sahip olacak ve Cayman S adını alacak. Böylece bu yeni otomobil, Porsche ürün gamının geleneksel özelliklerine sadık bir yapı sergileyen Carrera, Boxster ve Cayenne ile yakın bir bağa sahip olmuş olacak. Porsche, Cayman S ismini timsah ailesine mensup bir sürüngenden esinlendi, ancak dünyanın en büyük sürüngenleri ile kıyaslandığında, Cayman daha küçük ve hızlı olarak kabul ediliyor. Böylece Cayman sadece yeni spor otomobil ile değil, aynı zamanda Porsche’yle de paralellik göstermiş oluyor. Olağanüstü başarılı bir avcı olarak kabul edilen Cayman; güç, kıvraklık, ataklık ve hızlı refleks gibi özelliklerle ön plana çıkıyor.

Cayman S’i harekete geçirme görevi arka aksın önünde konumlandırılmış olan 3.4 litrelik bir motora veriliyor. Söz konusu ortadan motorlu yapı sayesinde, tipik Porsche sürüş özelliklerini beraberinde getiren mükemmel bir ağırlık dağılımı elde edilmiş oluyor. Direksiyon hareketlerine anında tepki veren Cayman S, son derece dinamik viraj özellikleri sergiliyor. Her zaman olduğu gibi Porsche, bu üstü kapalı otomobilde de ileri teknoloji ürünü fren sistemini kullanıyor. Böylece Cayman mükemmel fren özellikleri sergiliyor. İleri seviyede performans özelliklerine sahip güçlü motor ile etkileyici sürüş özelliklerinin oluşturmuş olduğu kombinasyon sayesinde Cayman S, sürüş keyfi konusunda tamamen yeni ve iddialı bir yaklaşım ortaya koyuyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com