Gösterim: 807
Eklenme: 2 Temmuz 2009
Saat: 15:48
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Fiat Linea

1. ÖTV Dönemi ile birlikte istikrarlı biçimde Mart, Nisan ve Mayıs aylarında üst üste ulusal pazar başarılarına imza atan Fiat, Haziran ayında gerçekleştirdiği 10 bin 637 adetlik toplam satış adetiyle yine Türkiye’nin en çok tercih edilen markası oldu. 2. ÖTV Dönemi’ne geçiş yapılan Haziran ayında, önceki aylarda olduğu gibi Türkiye’nin en çok satan hafif ticari araç markası unvanını koruyan Fiat, aynı zamanda yine geçtiğimiz ayın en çok tercih edilen 3. otomobil markası olmayı da başardı. Yılın ilk altı ayı sonunda ise ulaştığı 41 bin 489 adetlik toplam satış performansıyla dikkat çeken Fiat,  özellikle Fiat Fiorino, Fiat Doblo, Fiat Linea ve Fiat Albea gibi yerli modellerinin katkılarıyla zirvedeki yerini korudu.

Tofaş çatısı altında yer alan Fiat Binek ve Ticari Araçlar, 1. ÖTV Dönemi’nden 2. ÖTV Dönemi’ne geçilen Hazian ayında da satışlarını 10 bin adetlik barajın üstüne taşıma başarısını göstererek hem toplam pazarda hem de hafif ticari araç pazarında liderliğini korumaya devam etti. Fiat, Haziran ayında 6 bin 797 adeti Fiat markalı hafif ticari, 3 bin 840 adeti Fiat markalı binek araç olmak üzere 10 bin 637 adetlik satış gerçekleştirdi. Haziran ayında da Türkiye’nin en çok tercih ettiği hafif ticari araç markası unvanını koruyan Fiat, binek otomobil alanında da geçtiğimiz ayın en çok tercih edilen 3. markası olmayı başardı.

Hafif ticari araç pazarında ilk 6 ay sonunda 25 bin 204 adet; binek otomobil pazarında ise yine ilk 6 ay sonunda 16 bin 285 adet satış ile Ocak-Haziran 2009 döneminde 41 bin 489 adetlik bir toplam satışa ulaşan Fiat markası, yılın ilk 6 aylık devresini önde tamamlamayı başardı.

1. ÖTV Dönemi’nden 2. ÖTV Dönemi’ne geçişin yaşandığı Haziran ayı boyunca mevcut kampanyalarını devam ettirdiklerine dikkat çeken Fiat Marka Direktörü Okan Baş, “Fiyat/fayda endeksiyle olduğu kadar ekonomik tüketim ve kullanım avantajlarıyla da müşteriler nezdinde büyük dikkat çeken Fiat model yelpazesiyle birlikte koordineli biçimde yürütülen üretim/pazarlama/satış aktivitelerimizin birbirini uyum içinde tamamlaması, bu başarıyı istikrarlı kılan unsurları oluşturmaktadır.” açıklamasını yaptı.

Etiketler:
Kategori: Fiat, Haberler, Markalar, Otomobil Haberleri
Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com