Gösterim: 1.621
Eklenme: 21 Mayıs 2009
Saat: 14:08
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Hyundai Matrix

Türkiyede Türk tüketicisinin istek ve beklentileri doğrultusunda Accent ve Matrix modellerinin üretimini yapan Hyundai, İzmit Fabrikasının bantlarından yepyeni bir aracı daha çıkarmaya başladı. Türkiyede MPV (Çok Amaçlı Araç) segmentinin en çok tercih edilen aracı Matrixin iki kişilik ticari araç versiyonu olan Yeni Matrix Space, sadece 18 bin 850 TLden başlayan fiyatlarla profesyoneller için satışa sunuldu.

Hyundai Matrixin sunduğu konfordan, ekonomiden ve pratiklikten taviz vermeden ticari amaçla yük taşımaya imkan veren Yeni Matrix Space, daha çok pastane, çiçekçi ve ecza deposu gibi çok ağır olmayan yükleri taşıyan ya da çeşitli iş kolları için yol destek birimi ve teknik servis aracına ihtiyaç duyan kişi ve şirketlere hitap ediyor.

Ticareti eğlenceye dönüştüren Yeni Matrix Spacein dış ve iç tasarım açısından beş kişilik MPV versiyonuyla 2 kişilik olması ve karartılmış arka camları haricinde bir fark bulunmuyor. MPV platformu üstüne geliştirildiği için yola hakim durumdaki yüksek sürüş pozisyonuna ve geniş görüş açılarına sahip olan Yeni Hyundai Matrix Spacein yolcu bölümüyle kargo alanı metal bir separatör ile ayrılıyor. Kargo bölümünde komple sac yerine karartılmış camlar kullanılıyor ve bu sayede daha aydınlık ve ferah bir yükleme alanı yaratılmış oluyor. Rakipleri arasında en büyük hacimlerden biri olan 1538 litrelik kargo bölümündeyse 552 kga kadar yük taşınabiliyor. Yüklemeler ise hem bagaj kısmından hem de arka kapılardan yapılabiliyor ve bu da kullanışlılığı artırıp yüklemeleri kolaylaştırıyor.

Hem alırken hem de kullanırken düşük maliyetler sunan Yeni Matrix Spacede segmentinin en güçlü motor seçenekleri bulunuyor. Diğer tüm Hyundai modelleri gibi 5 yıl / 100.000 km Üretici Firma Mekanik Garantisi ile sunulan Yeni Matrix Spacede, binek versiyondaki gibi 1.5 litre dizel ve 1.6 litre benzinli motor seçenekleri sunuluyor. Ayrıca isteğe bağlı olarak 1.6 litrelik motorda yine 5 yıl / 100.000 km mekanik garantiyle LPGli versiyon da alınabiliyor.

Tam 110 PS ile rakipleri arasındaki en güçlü dizel motor olan 1.5 CRDi-VGT, 100 kmde sadece ortalama 5,2 litre yakıt tüketiyor. 1900 ile 2750 d/d arasında 235 Nm tork üreten ve her türlü zorlu koşulda üstün bir sürüş ve çekiş sunan bu dizel motor, Yeni Matrix Spacei 170 km/slik maksimum hıza çıkarabiliyor.

Yeni Matrix Spacein 103 PS gücündeki 1.6 litre benzinli motoru ise, rakipleri arasında bulunmayan LPG seçeneğiyle dikkat çekiyor. Performanstan taviz vermeyen bu motor, LPGli kullanımda normal yakıta göre yüzde 30a varan oranda tasarruf sağlıyor.

Yeni Matrix Spacede Intro ve Prime olmak üzere iki farklı donanım seçeneği bulunuyor. Intro paketinde gövde rengi kapı kolları ve darbe emici tamponlar, fasılası ayarlanabilir ön ve arka cam silecekleri, sürücü havayastığı, aktif gergili ve yükseklik ayarlı emniyet kemerleri, immobilizer, kaza anında katlanabilen yükseklik ayarlı direksiyon mili, bagaj kontrollü merkezi kilit, manuel klima, elektrik kumandalı yan aynalar, içeriden açılabilen yakıt depo kapağı ve tam boy yedek lastik gibi birçok özellik standart olarak sunuluyor. High versiyonunda ise bu ekipmanlara ek olarak ABS, sürücü tarafında otomatik açılma fonksiyonlu elektrikli ön camlar ve radyo-CD-MP3 çalar alınabiliyor.

Yeni Hyundai Matrix Spacein fiyatları, motor ve donanım seçeneklerine göre 18 bin 850 TL ile 23 bin 200 TL arasında değişiyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com