Gösterim: 1.038
Eklenme: 22 Mart 2007
Saat: 19:57
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Hyunda Santa Fe

Hyundai Motor Manufacturing Alabama Fabrikası, otomotiv sektöründe dünyanın en gelişmiş işletme standardı belgesi olan ISO/TS 16949 belgesini kazandı. IATF (Uluslararası Otomotiv Görev Gücü – International Automotive Task Force) tarafından otomotiv sektörü için özel olarak belirlenen Kalite Yönetim Sistemi şartlarını içeren ISO/TS 16949 Belgesi, dünyanın otomotiv üretimindeki en katı koşullara sahip kalite yönetim standardı olarak biliniyor.

Hyundai’nin 1.1 milyar USD değerindeki Alabama Fabrikası 20 Mayıs 2005 tarihinde üretime başlamadan yaklaşık 1 yıl önce, ISO/TS 16949 Belgesi’nin değerlendirme süreci için başvurusunu gerçekleştirdi. İki yıl süren değerlendirme süreci, fabrikada uygulanan mevcut sistemlerin ISO/TS 16949 şartlarına uygun olup olmadığının kontrolüyle başladı. Değerlendirmenin ardından fabrika çalışanları ve SAI Global’den gelen bir ekip, bu sistemlerin güncellemesini gerçekleştirdi ve kalite belgesinin gerektirdiği şartlarla birlikte araç üretim kalitesini en üst seviyeye çıkardı. Hyundai Motor Manufacturing Alabama Fabrikası’nda şu an Sonata ve Santa Fe modelleri üretiliyor. Fabrikada çalışan toplam 2 bin 800 kişi, iş kalitesinin daha da geliştirilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Hyundai Motor Manufacturing Alabama Fabrikası, bu kalite değerlendirmesi süreci dahilinde J.D. Power’dan da ödül kazanmıştı. Dünyanın saygın kalite değerlendirme kuruluşlarından biri olan J.D. Power, 2006 Yılı İlk Değerlendirmesi’nde henüz üretimde birinci yılını tamamlamadan Hyundai Alabama Fabrikası’nı, Kuzey ve Güney Amerika’da üretim yapan 73 otomotiv fabrikası içinde en iyi 10’uncu fabrika seçmişti.

Hyundai Motor Manufacturing Alabama Fabrika Direktörü John Kalson konu ile ilgili şunları söyledi: “İlk aracımızın bile üretimine başlamadan çok önce, iş yönetimi konusunda sektör lideri olmaya kendimizi adadık. Kaliteli araçların kaliteli üretim sayesinde yapıldığına inanıyoruz. Bu iki konuyu da fabrikamızda gerçekleştirmekten çok mutluyuz. Elde ettiğimiz bu en yüksek kalite standardı ve müşteri memnuniyetiyle, otomotiv sektöründe çıtayı daha yükseğe taşıyacağımıza eminiz”.

Alabama Fabrikası, ISO/TS 16949 kalite belgesiyle birlikte tüm üretim aşamalarında kalitesini artıracak, tedarik zincirini daha etkin kullanacak ve bu sayede daha da kaliteli ürünler üretecektir.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com