Gösterim: 987
Eklenme: 30 Haziran 2006
Saat: 19:20
5.00 avg. rating (97% score) - 1 vote
Hyundai Accent Era

Tüm dünyada son yıllarda en büyük gelişim kaydeden firmaların başında gelen Hyundai, her geçen gün büyümeye ve sektörde yükselmeye devam ediyor. Dünya otomotiv sektörünün nabzını tutan ve en saygıdeğer basın kuruluşlarından biri olarak kabul edilen Amerikan Automotive News’in yaptığı en son değerlendirmeye göre, 2005 yılında gerçekleştirilen üretim ve satış rakamları açısından Hyundai-Kia Otomotiv Grubu, dünyanın en büyük 6’ncı üreticisi konumuna yükseldi.

Hyundai Motor Company Başkanı Mong-Koo Chung’un 1999 yılında göreve gelmesinden bu yana üretim kalitesini en üst seviyeye çıkararak en güvenilir araçları üretmeyi kendine öncelikli ilke edinen Hyundai, tüketicinin her türlü ihtiyaçlarını karşılayan zengin model yelpazesiyle son yılların en çok tercih edilen markalarından biri oldu. Bünyesine Kia Motors Corporation’ı dahil ettikten sonra daha da güçlenen Hyundai, her yıl satışlarını daha da yükseltti ve Kore dışında fabrika yatırımları yaptı. Hyundai Otomotiv Grubu, 2005 yılında dünya çapında toplam bir milyon adetten fazla satış gerçekleştiren otomotiv üreticileri arasında en büyük artışı kaydetti ve satışlarını, bir önceki yıla göre yüzde 11.6 oranında artırdı. 2005’te toplam 3 milyon 715 bin 96 adet araç satan grup, böylece dünya çapındaki en büyük 6’ncı otomotiv üreticisi oldu.

Hyundai, 2005 yılı satışlarındaki en büyük gelişimi Çin, Hindistan ve Rusya pazarlarında elde etti. Kuzey Amerika ve Avrupa pazarında da dikkate değer satış artışı yaşayan Hyundai, temsil edildiği yaklaşık 200 ülkede de önemli satış başarıları yakaladı. Bu yükseliş sayesinde Hyundai Otomotiv Grubu; Fiat, Honda, PSA Grubu (Peugeot-Citroen), Nissan ve Renault gibi markaları global satışlarda geride bıraktı ve 6’ncılığa yükseldi.

Hyundai, 2006 yılında da yükselişini sürdürdü. Bu yılın ilk 5 ayında, geçen yılın aynı dönemine göre global satışlarını yine yüzde 11.6 oranında artıran Hyundai Motor Company, toplam 1.100.009 adetlik satış gerçekleştirdi. Mayıs 2006’da Kore pazarında yüzde 2.2 oranında artışla 45 bin adetin üstünde satış gerçekleştiren Hyundai, Kore’den ihraç edilen ve Türkiye, Amerika, Çin ve Hindistan fabrikalarında üretilen araçlarında da yüzde 7.2’lik satış artışı yakaladı.

Hyundai Otomotiv Grubu, sürekli olarak gelişen ve değişen dinamizmi sayesinde toplam üretimini artırmayı hedefliyor ve satışlarını daima yukarı çekerek 2010 yılı itibariyle dünyanın 5’inci büyük otomotiv üreticisi olma yönünde emin adımlarla ilerliyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com