Gösterim: 950
Eklenme: 21 Ocak 2009
Saat: 11:19
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Hyundai Genesis

Hyundai’nin lüks sedan otomobili Genesis, Kuzey Amerika’da “Yılın Otomobili 2009” seçilerek her yönüyle üstün bir araç olduğunu bir kez daha kanıtladı. Genesis’in kazandığı bu ülkenin en prestijli ödülü, kapılarını 11 Ocak’ta açan Detroit Otomobil Fuarı’nda Hyundai yetkililerine teslim edildi.

Avrupa’da yapılan Yılın Otomobili’nden esinlenerek benzer formatta Kuzey Amerika’da yapılmaya başlanan Yılın Otomobili değerlendirmesi, bu yıl 16’ncı kez düzenlendi. Kuzey Amerika’nın en önde gelen 50 gazetecisi, Eylül ayından itibaren tanıtılan toplam 50’den fazla 2009 model otomobili değerlendirmeye aldı. İlk etapta üç finalist araç belirlendi. Her kategori için 10 puan üstünden değerlendirme yapan gazetecilerin verdiği toplam 500 puanın 189’unu alan Hyundai Genesis, tüm rakiplerini geride bırakarak Kuzey Amerika’da Yılın Otomobili seçildi.

En son Amerika’nın önde gelen araştırma kuruluşlarından birinin yaptığı değerlendirmede de tüm rakipleri arasında birinci seçilen Hyundai Genesis’in kazandığı bu “Yılın Otomobili” ödülü için fuarda yapılan basın toplantısında, Hyundai Motor Amerika Başkan Vekili ve CEO’su John Krafcik şunları söyledi: “Genesis, şu ana kadar Hyundai olarak öğrendiklerimizi, ulaştıklarımızı ve otomotiv teknolojisinde elde ettiğimiz gelişimi her yönüyle gözler önüne seriyor. Jürinin, Hyundai’nin Ar&Ge ekibinin yapmış olduğu bu harika otomobili ödüllendirmesi de bizim için çok gurur verici oldu”.

Hyundai Genesis, 5005 mm’lik uzunluğa, 1863 mm’lik genişliğe, 1490 mm’lik yüksekliğe ve tam 2935 mm’lik dingil mesafesine sahip olmasına rağmen spor bir sedan otomobil olarak tasarlandı. Şu ana kadarki en gelişmiş Hyundai modeli olan Genesis’in iç tasarımında da dış hatlardaki sportif çizgiler fazlasıyla hissediliyor. Yüksek teknoloji ürünü birçok sisteme sahip olan Genesis’te her türlü ihtiyaca cevap verebilen bir adet V8 ve iki adet V6 motor seçeneği sunuluyor. Tau serisi olan 4.6 litre hacimli V8 motor, 375 HP maksimum güç üretirken ayrıca 268 HP’lik 3.3 litre ve 290 HP’lik 3.8 litrelik V6 seçenekleri arasından da isteğe bağlı olarak seçim yapılabiliyor.

Hyundai Genesis şu an sadece Amerika ve Asya pazarlarında satılıyor ancak 2009 yılında Avrupa’da da satışına başlanması planlanıyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com