Gösterim: 1.004
Eklenme: 1 Haziran 2010
Saat: 14:38
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Hyundai ix35

Hyundai Genesis ve ix35, Amerikalı bağımsız otomotiv araştırma kuruluşu olan AutoPacific’in en son yaptığı VSA (Vehicle Satisfaction Awards – Araç Memnuniyet Ödülleri) çalışmasında kendi segmentlerinin en memnun edici araçları seçildi.

Sürücülerin 2010 model yeni araçlarından ne kadar memnun olduğunu ölçen ve bu yıl 42 bin adetten fazla yeni araç sahibiyle yapılan araştırma sonucu Genesis Sedan, geçtiğimiz yıl olduğu gibi Mercedes, BMW ve Lexus gibi ciddi markaların modellerini geçerek alt lüks segmentte birinci sıraya oturdu. Hyundai’nin dikkat çekici yeni modeli ix35 ise kısa bir süre önce satışa sunulmasına rağmen kompakt SUV’ler arasında en memnun edici araç olarak belirlendi.

Sürücülerin satın alma ile kullanma süreçlerindeki memnuniyetini ölçen ve 48 ayrı kritere dayalı olarak gerçekleştirilen araştırma sonucunda elde edilen birinciliklerle ilgili Hyundai Motor Amerika Ürün Planlama Direktörü Scott Margason şunları söyledi: “Hyundai tüm model gamını, aralarında Genesis ve ix35’in de bulunduğu heyecan verici araçlarla baştan aşağıya yeniliyor. Tüketiciler de yeni modellerimize büyük ilgi gösteriyor. AutoPacific’in yapmış olduğu çalışma, müşteri memnuniyetinde marka olarak geldiğimiz noktayı gözler önüne seriyor”.

2009 yılı Ağustos ayında Türkiye’de satışa sunulan Hyundai Genesis’te 290 PS maksimum güç üreten 3.8 litre V6 benzinli motor ve segmentindeki rakiplerinden çok daha üstün olan donanım seviyesi bulunuyor.

Henüz iki ay önce Türkiye’de satılmaya başlanan ve kendi segmentinin standartlarını zorlayıp bir üst segmente göz kırpan ix35’inse kısa sürede ilk gelen 400 adetlik siparişinin neredeyse tamamı satıldı. SUV müşterilerinin yüksek beklentilerini fazlasıyla karşılayan ix35’te, tam 184 PS güç üreten 2.0 litre hacmindeki R-Serisi yeni dizel motor ve Style ile Style Plus olmak üzere zengin ekipmanların sunulduğu iki farklı donanım paketi bulunuyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com