Gösterim: 1.029
Eklenme: 25 Eylül 2008
Saat: 11:14
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Hyundai i20

Hyundai’nin 10-19 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan İstanbul Auto Show 2008 – 12. Uluslararası Otomobil Fuarı’ndaki en büyük sürprizi, gelecek hafta kapılarını açacak olan Paris Otomobil Fuarı’nda dünya tanıtımı yapılacak olan i20 olacak. Hyundai’nin B-segmenti’ndeki yeni modeli i20, böylece Paris Fuarı’yla eşzamanlı olarak Türk tüketicisinin karşısına çıkmış olacak.

Fuarın yıldızı olacak i20’nin yanı sıra Hyundai’nin bu yıl Mart ayında gerçekleştirilen Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk kez tanıttığı dikkat çekici “i-mode” konsepti de, Auto Show’da Türk tüketicisiyle buluşmak üzere gün sayıyor. Hyundai i20 ve i-mode konseptiyle birlikte fuardaki standda yeni satışa sunulan i10, Sonata, Matrix, Grandeur, Tucson ve Santa Fe ile birlikte Hyundai’nin model yelpazesinde bulunan Accent Era, Getz, i30, Coupe FX ve H-1 VIP Van modelleri de tanıtılacak. Ayrıca Hyundai, tüm modellerinde Auto Show 2008 boyunca özel indirimli tüketici kredisi imkanı da sunacak.

Hyundai i20 Paris ile aynı anda İstanbul’da

Hyundai’nin “i” serisinin üçüncü üyesi olan (i30 ve i10’dan sonra) i20, 2 Ekim’de gerçekleştirilecek Paris Otomobil Fuarı ile tüm dünyaya tanıtıldıktan sadece 1 hafta sonra Uluslararası İstanbul Auto Show 2008’de de Türkiye’de sergilenecek. Hyundai i20’nin, dikkat çekici atletik görünümü, kullanışlı iç mekanı, sınıfında yeni standartlar belirleyen güvenliği ve üstün sürüş dinamikleriyle Hyundai standında olduğu kadar Auto Show 2008’de de başrolü oynayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Hyundai’nin Almanya’daki Avrupa Tasarım Merkezi’nde tamamıyla Avrupalı tüketici için hazırlanan i20, segmentindeki rakiplerine göre uzun ve geniş bir araç. Ayrıca 2525 mm’ye uzatılan dingil mesafesi sayesinde iç mekanda daha kullanışlı ve konforlu bir yolculuk yapmak mümkün oluyor.

2008 yılı sonunda Avrupa’da satışa sunulcak olan i20’de hacimleri 1.2, 1.4 ve 1.6 litre arasında ve güçleri de 75 ile 128 HP arasında değişen üç benzinli ve dört dizel olmak üzere toplam yedi adet Euro IV normlarıyla uyumlu motor seçeneği bulunuyor. 2009 yılı ilkbaharında da Türkiye’de satışa sunulması planlanan i20’nin hangi motor seçenekleriyle satışa çıkacağı şu an için belli değil.

i-mode Konsepti

Hyundai’nin gelecekteki tasarım anlayışını yansıtan, yeni teknolojilerin kullanıldığı çevre dostu özelliklere sahip “i-mode” isimli 6 kişilik konsept otomobili de Hyundai’nin Auto Show 2008 Fuarı’ndaki standında sergilenecek.

Hyundai “i-mode”, tasarımı, kullanılan materyalleri ve sunduğu özellikleriyle geleceğin otomobilini bugünden gözler önüne seriyor. Kullanılan yeni teknoloji ürünü materyaller sayesinde “i-mode”un tasarımında çok farklı şekil ve çizgilere de rahatlıkla yer verilebiliyor. Özellikle tavanın yapısı sayesinde araçta B ve C sütunları bulunmuyor ve bir “kalkan” gibi görünmesi sağlanıyor. Ön camın şekli de, eski zamanlarda hazırlanmış araçları andırıyor. Bayer MaterialScience AG, Keiper ve LG Electronics gibi dünyaca ünlü firmalarla birlikte çalışılarak hazırlanan sistemler sayesinde de Hyundai, en son teknolojileri en kısa sürede araçlarında kullanıp tüketicilere sunmayı hedefliyor.

Hyundai i-mode’da yeni geliştirilen 215 PS güce ve 461 Nm torka sahip olan “R” kodlu 2.2 litre hacmindeki çift turbolu dizel motor bulunuyor. Çevre dostu olan bu R serisi motor, zararlı gaz salınımlarını da en aza indiriyor ve gelecekte daha da katı olması beklenen ve henüz yürürlüğe girmemiş egzoz emisyon standartlarını şimdiden karşılıyor.

Diğer Hyundai modelleri

Hyundai’nin İstanbul Auto Show 2008 Fuarı’ndaki standında kısa bir süre önce satışa sunulan A-segmenti’ndeki yeni otomobili i10, görünümü, kabini ve yürüyen aksamı yenilenen Sonata, İzmit Fabrikası’nda üretilip tüm dünyaya ihraç edilen yenilenen Matrix, yenilenen Grandeur, 150 PS’lik 2.0 litre dizel motora kavuşan Tucson ve gücü 155 PS’e yükseltilen Santa Fe de sergilenecek. Türkiye’nin en geniş model yelpazelerinden birine sahip olan Hyundai’nin fuardaki standında ayrıca Getz, Accent Era, i30 ve Coupe FX binek otomobilleriyle birlikte özel olarak hazırlanan H-1 VIP Van modeli de yerini alacak.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com