Gösterim: 981
Eklenme: 28 Ağustos 2008
Saat: 11:11
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Hyundai i30

Hyundai’nin kompakt segmentteki başarılı otomobili i30, dünyanın en saygın güvenlik derecelendirme kuruluşlarından olan Euro NCAP’in gerçekleştirdiği çarpışma testlerinde en yüksek derece olan 5 yıldızı alarak güvenlikteki kalitesini bir kez daha ispatladı. Hyundai i30, testlerde çocuk korumasında da 4 yıldız alarak, değerlendirildiği “küçük aile otomobili” kategorisindeki en yüksek sonuçlardan birine imza attı.

Hyundai’nin tüketici için en yüksek kalite ve güvenliği sunmak için yaptığı çalışmaların en iyi örneklerinden biri olan i30; altı havayastığı, aktif koltuk başlıkları, aktif gergili ön emniyet kemerleri, güçlendirilmiş bağlantı noktaları, kapı içi çelik emniyet kirişleri gibi aktif güvenlik ve EBD destekli ABS fren sistemi, park mesafe kontrol sistemi ve ESP (üst paket olan Style Plus’ta sunuluyor) pasif güvenlik donanımıyla tüm yolcularını en güvenilir şekilde koruyor.

Bir önceki testte, sadece 1 puan ile 5 yıldızı kaçıran Hyundai i30, yapılan küçük müdahalelerle bu kez gerekli puanı aldı ve 5 yıldızı kazandı. Hyundai i30’un özellikle diz ve uyluk kemiği bölgelerindeki yaralanma riskini azalttığı ve çarpışma esnasında yolcu kabininin ve ayak dayama bölümünün sabit kaldığı tespit edildi. Euro NCAP, yeni testinde çocuk koruması için Hyundai i30’u dört yıldız ile ödüllendirirken yaya güvenliğinde de segment ortalaması olan iki yıldızı aldı.

Kısa bir süre içinde Çek Cumhuriyeti fabrikasında üretimine başlanacak olan Hyundai i30’un Euro NCAP’ten elde ettiği bu başarılı sonuç ile ilgili Hyundai Motor Avrupa Başkanı Kun-Hee Ahn şunları söyledi: “Euro NCAP’in yaptığı son testlerde Hyundai i30’un aldığı sonuçtan son derece memnunuz. Hyundai’nin üstün teknolojisini, dikkat çekici tasarımını ve gelişmiş güvenlik özelliklerini en iyi şekilde sunan i30 ile diğer modellerimizde olduğu gibi huzurlu, güvenilir, kaliteli ve üstün güvenlikli bir araç sunuyoruz. Bu derece, yolcularımızın güvenliğine ne kadar önem verdiğimizi ve Hyundai’lerini alırken tamamen güvenebilecekleri bir markayı tercih ettiklerini gösteriyor”.

Türkiye’de ikisi dizel ve biri benzinli olmak üzere 1.6 litre hacimli üç farklı motor seçeneği ve üç farklı donanım paketiyle satılan i30’da, segmentindeki çoğu rakibine göre oldukça zengin bir güvenlik ve konfor donanımı bulunuyor. Hyundai i30’ların fiyatları, modeline göre 32 bin 600 YTL ile 45 bin YTL arasında değişiyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com