Gösterim: 1.212
Eklenme: 26 Ağustos 2010
Saat: 14:42
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Hyundai ix35

Hyundai’nin yeni nesil SUV modeli ix35, Euro NCAP’in gerçekleştirdiği son çarpışma testinden en yüksek puanı alarak 5 yıldızın sahibi oldu. Bu sonuçla Hyundai ix35, segmentinin en güvenli araçlarından biri olarak belgelenirken “çocuk güvenliği” kategorisinde de tüm rakipleri arasında en yüksek değeri elde etti.

Hyundai ix35, Euro NCAP’in çarpışma testlerinden arka arkaya 5 yıldız alan 3’üncü Hyundai modeli olma özelliğini taşıyor. Yüksek kaliteye, teknolojiye ve güvenliğe öncelikli olarak yatırım yapan Hyundai, böylece ix35’ten önce teste giren i30 ve i20 ile birlikte son çıkan tüm Avrupalı modelleriyle 5 yıldız almış oldu.

Hyundai ix35, yetişkin korumasında yüzde 90 ile en yüksek skoru alarak bu rakama ulaşabilen birkaç SUV’den biri oldu. Önden ve arkadan çarpmalarda ix35’in kabininin stabil kalması ve yolculara iyi bir koruma sağlaması, puanını yükselten en önemli etkenler olarak belirtildi.

Hyundai ix35, en büyük başarıyı çocuk güvenliğinde elde etti. Hem 18 aylık hem de 3 yaşındaki dummy testlerinde en iyi sonuçları elde eden ix35, çocuk güvenliğinde yüzde 88 oranındaki korumayla tüm rakipleri içindeki en güvenli araç oldu. Hyundai ix35, yüzde 71’lik derecesiyle güvenlik destek ekipmanları açısından da yüksek bir skor aldı. Bu skorda, tüm versiyonlarda standart olarak sunulan ESP ve emniyet kemeri uyarı sisteminin önemli bir etkisi oldu.

Hyundai Motor Avrupa Başkan Yardımcısı Allan Rushforth, ix35’in başarısıyla ilgili şunları söyledi: “Araçlarımızın son yapılan testlerin tamamından beş yıldız alması, müşterilerimize en yüksek kaliteyi ve en üstün güvenliği sunmak adına gerçekleştirdiğimiz çalışmaların ispatı niteliğinde. Özellikle Avrupalı tüketicinin çok büyük beklentileri bulunuyor ve Avrupa Ar&Ge Merkezimiz’deki tasarım ve mühendislik ekiplerimizin hazırladığı ix35 de bu beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Avrupa’da satışa sunulmasının üstünden sadece üç ay geçtikten sonra 60 bin adetten fazla satılan ix35, güçlü ve ekonomik motoru ile Hyundai’nin benzersiz garanti uygulaması sayesinde kullanıcılarına huzur eriyor. Güvenlikte elde ettiğimiz bu başarı, Hyundai’nin müşteri memnuniyetinde de liderliğini pekiştiriyor”.

Mart ayında Avrupa ile aynı anda Türkiye yollarına çıkan Hyundai ix35, ülkemizde de büyük bir ilgi görüyor. İlk 4 ayda 600 adetten fazla satılan Hyundai ix35’te 184 PS gücündeki segmentinin en güçlü 2.0 R dizel motoru, tüm güvenlik ve konfor ekipmanlarını beklentilerin üstünde sunan Style ve Style Plus donanım seçenekleri ve hem dikkat çeken hem de kullanışlı dış ve iç tasarım bulunuyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com