Gösterim: 905
Eklenme: 11 Mayıs 2007
Saat: 10:28
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Hyunda Santa Fe

Hyundai, NHTSA’nın (National Highway Traffic Safety Administration – Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi) yaptığı son çarpışma testlerinden 2007 model Veracruz, Santa Fe ve Elantra modelleriyle güvenlikteki en yüksek not olan beş yıldız aldı.

NHTSA’nın Yeni Araç Değerlendirme Programı dahilinde yaptığı çarpışma güvenlik testlerinde yeni satışa sunulan 4×4 modeli Veracruz ve Amerika’da üretimi yapılan Santa Fe, önden ve yandan çarpma testlerinde beş yıldız, takla güvenliği testinden de en üst değerlendirmelerden biri olan 4 yıldız aldı. Şu an için sadece Amerika ve Kore’de satışı yapılan Elantra sedan modeli de önden çarpışma testlerinden 5 yıldız ile ödüllendirildi.

NHTSA’nın çarpışma güvenlik testlerinde toplam 63 adet 2007 model araç değerlendirildi. Testlerde SUV’ler (Sport Utility Vehicle – Spor Özellikli Araç), üst, orta ve alt sınıflardaki binek otomobiller, pick-up’lar ve vanlar değerlendirilmeye alındı. Amerikan Devleti’ne bağlı bir kuruluş olan NHTSA’nın aldığı karar doğrultusunda Amerika’da satılan ve çarpışma testine alınan tüm araçların dereceleri, Eylül 2007’den itibaren stickerlarla araçların camlarına yapıştırılacak.

SUV kategorisinde tüm aktif ve pasif güvenlik sistemleriyle 5 yıldız alan Veracruz’da, Elektronik Stabilite Kontrol (ESC) sistemi, Elektronik Fren Gücü Dağılımı destekli ABS fren sistemi, arkadan çarpmalarda yaralanma riskini azaltan aktif koltuk başlıkları, altı havayastığı ve araç içindeki üç koltuk sırasını da koruyan perde havayastıkları, gövdede güçlendirilmiş katlanma bölgeleri, ön ve yan sütunlar, kapı içi kirişleri ve zeminde çapraz bağlantılar gibi birçok güvenlik ekipmanı bulunuyor. 2007 model Santa Fe de, tüm güvenlik ekipmanlarıyla beş yıldız alarak Amerika’da aynı segmentte değerlendirilen Toyota RAV 4 ve Honda Element gibi araçları geride bıraktı. Aynı şekilde önden çarpışma testinde 5 yıldız ve yandan çarpışma testinde 4 yıldız alan Elantra da Toyota Prius gibi modelleri geride bırakarak üst sıralarda yer aldı. Elantra ayrıca iki tekerlekten çekişli araçlar arasında yapılan takla testinde 4 yıldız almaya hak kazandı.

Hyundai Motor America Stratejik Planlama ve Ürün Gelişimi Başkan Yardımcısı John Krafcik, alınan başarılı sonuçlarla ilgili; “Hyundai, Tucson’dan sonra Veracruz ve Santa Fe’nin aldığı bu sonuçlarla tüm 4×4 araçlarında en üstün güvenliğe sahip olduğunu kanıtlamış oldu. Ayrıca Elantra modelimiz de başarılı bir sonuç elde etti. Bu mükemmel çarpışma testi sonuçları, araç içindeki yolcuların kaçınılmaz olan bir kaza sırasında Hyundai modelleriyle ne kadar güvende olduklarını en iyi şekilde gözler önüne seriyor” dedi.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com