Gösterim: 937
Eklenme: 22 Haziran 2006
Saat: 19:18
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Hyundai Sonata

Yüksek üretim kalitesini öncelikli ilke olarak belirleyen Hyundai, Amerika’da güvenilirlik alanında yapılan yeni bir araştırmada daha birincilik ödülüne layık görüldü. Son iki hafta içinde arka arkaya ikinci ödülünü kazanan Hyundai, J.D. Power’dan sonra bu sefer otomotiv araştırma ve danışmanlık şirketi AutoPacific’in yaptığı değerlendirmede, 2006 Ideal Vehicle Award – 2006 İdeal Araç Ödülü’nü kazandı.

“İdeal”in kelime anlamı olan “mükemmel veya harika olan şey veya durum”dan yola çıkılarak düzenlenmeye başlanan ve bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Auto Pacific 2006 İdeal Araç Ödülü, 2006 model olarak satın alınan yeni binek otomobiller için yapılıyor. Yeni araç sahiplerine, satın aldıkları aracın kendi ideallerini ne kadar karşıladığı soruluyor. Araştırma sonucunda çıkan sonuçlara göre, satın alınan araçlardan en az değiştirilmek istenilen araç, en ideal araç olarak kabul ediliyor.

Bu araçları üreten firmalar da, müşterilerini en iyi şekilde anlayıp ihtiyaçlarını karşılayan, her isteklerine cevap verebilen ve kendi müşteri kitlesi içinde tüketicinin en çok arzuladığı araçları üretebilen firmalar olarak ideale en yakın sonuçları elde ediyorlar. Auto Pacific 2006 İdeal Araç Ödülleri’nde, müşterilerle yapılan anket sonuçlarına göre Hyundai, müşterilerinin tüm beklentilerini en iyi şekilde karşılayıp en yüksek puanı aldı ve en ideal otomobil markası seçildi.

Hyundai, marka birinciliğinin yanı sıra Amerika’da satılan binek otomobil ve arazi araçlarının ait olduğu her segmentte yer alan modeller arasında yapılan değerlendirmelerden de zaferle ayrıldı. Toplam 16 ayrı segmentte yapılan anket sonucunda Japon markaları yedi, Amerikan markaları dört ve Avrupa markaları üç ayrı segmentte ödül alırken Hyundai, tek başına iki otomobiliyle iki farklı segmentin galibi oldu. Hyundai Sonata, Amerika’da üst orta segment araçlarda (Türkiye’de D segmenti) “En İdeal Araç” seçilirken yeni Hyundai Santa Fe de, orta segment SUV’lar (Türkiye’de SUV-D segmenti) arasında “En İdeal Araç Ödülü”ne layık görüldü.

Ödül ile ilgili Hyundai Motor Amerika Başkan Yardımcısı John Krafcik; “Bu ödül, Hyundai’nin tüketicinin ihtiyaçlarına ne kadar hassasiyet gösterdiğinin ve yeni araçlarında bu ihtiyaçları karşılamak için ne kadar üstün çalışmaların yapıldığının göstergesidir. Hyundai markası, sektörde en yüksek kaliteyi, gelişmiş güvenlik teknolojisini ve üstün marka değerini temsil etmektedir. Biz Hyundai olarak, her geçen gün daha da büyüyen müşteri profilimizin istek ve ihtiyaçlarını karşılayan araçlar üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com