Gösterim: 1.020
Eklenme: 31 Mart 2006
Saat: 19:06
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Hyunda Santa Fe

Türkiye’nin en beğenilen ve en çok tercih edilen markalarından biri olan Hyundai, 2006 yılında satışını gerçekleştirdiği modelleriyle Türk tüketicisinin tüm ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılamaya devam ediyor. Hyundai, Türkiye’de 2006 yılında satışı yapılan araçlar arasında toplam 10 farklı binek modeliyle her zevke hitap ediyor.

A segmentinden E segmentine kadar tüm sınıflarda yer alan binek otomobilleri, MPV (Multi Purpose Vehicle-Çok Amaçlı Araç) modeli, spor otomobili ve 4×4 araçlarıyla Türkiye’de en geniş ürün yelpazesine sahip olan Hyundai, birbirinden farklı en çok modeli olan marka olarak dikkat çekiyor.

Hyundai’nin Türkiye’de en çok tercih edilen modeli olan ve bugüne kadar 140 bin adetten fazla satılan C1 segmentindeki Accent ile ilk kez 2003 yılında satılmaya başlanan ve Hyundai’nin en çok tercih edilen ikinci modeli olan B segmentindeki Getz, binek otomobiller arasında da tüm Türkiye’de en çok satılan ilk 10 araç arasında yer alıyor. A segmentindeki Atos Prime, özellikle şehir içi kullanımı için en uygun seçeneklerden birini oluştururken çok kullanışlı bir MPV isteyenler için Matrix, C2 segmentinde akıllı seçim için Elantra ve çekici bir spor otomobil için Coupe modelleri Hyundai isteyenlerin beklentilerini karşılıyor. Sonata, D segmentinde üstün konforu isteyenlerin tercihini oluştururken Hyundai model gamına yeni eklenen Grandeur ise zengin donanım, üstün kalite, yüksek güvenlik ve şıklığın temsilcisi olarak E segmentindeki yerini alıyor. Hem şehir içinde hem de arazi koşullarında rahatlıkla kullanılacak bir 4×4 tercih edenler içinse Hyundai’de Tucson ve Santa Fe modelleri ön plana çıkıyor.

Atos Prime

Şehir hayatının vaz geçilmez otomobili olan Hyundai Atos Prime, yeni yüzüyle Eylül 2005’ten itibaren Türkiye’de tekrar satışa sunuldu ve satışa çıktığı ilk günden itibaren A segmentinin en çok tercih edilen modellerinden biri oldu. Şirin tasarımı ve pratikliğiyle, özellikle kalabalık şehirlerde eğlence kaynağı olan Atos Prime’da 63 PS maksimum güç üreten 1.1 litre hacmindeki 4 silindirli motor bulunuyor. Bu motor, her türlü kullanıma cevap verebilmesi amacıyla Türkiye’de 5 ileri manuel ve 4 kademeli otomatik şanzımanla satılıyor. Sınıfının en yüksek aracı olan Atos Prime’ın, geniş ve kullanışlı bir kabini bulunuyor. Atos Prime’da GLS ve GLS Style olmak üzere iki farklı donanım seçeneği sunuluyor ve aracın fiyatları 17 bin 268 YTL ile 20 bin 317 YTL arasında değişiyor.

Getz

Çekici görünümü, kalitesi, kullanım kolaylığı, pratikliği ve ekonomikliğiyle herkesin beğenisini toplayan Hyundai Getz, Türkiye’nin en çok tercih edilen modellerinden biri olmayı sürdürüyor. Küçük boyutlarına rağmen geniş bir iç hacme sahip olan Hyundai Getz, çok geniş bir yaş aralığında bulunan, dinamik ve sportif yaşam tarzını benimseyen herkesin isteklerine her yönüyle cevap veriyor. Yenilikçi, fonksiyonel, şık, sportif, zeki, aktif ve özgüvenli bir karaktere sahip olan Getz’te 97 PS gücündeki 1.4 litrelik benzinli motor, 88 PS ve 110 PS olmak üzere iki farklı güce sahip olan common-rail teknolojisine sahip 1.5 litre dizel motor ve üç kapılı Cool versiyonuyla birlikte satılan 106 PS gücünde 1.6 litrelik benzinli motor seçenekleri bulunuyor. Getz’in fiyatları motor ve donanım seçeneğine göre 19 bin 875 YTL ile 27 bin 575 YTL arasında değişiyor.

Accent Era

Türkiye’de Türk tüketicisinin istek ve beklentileri doğrultusunda üretilen Accent Era, pratik, ekonomik, dinamik, güvenli, sadık, konforlu, fonksiyonel, yenilikçi ve farklı karakteriyle, Türkiye’de gerçek bir sedan otomobil isteyenlerin her türlü ihtiyacına cevap veriyor. Hyundai Assan İzmit Fabrikası’nda üretilen ve uygun fiyata yüksek kalite sunmak gibi Hyundai’nin geleneksel özelliklerini de bünyesinde barındıran Accent Era, Hyundai’nin şu ana kadar Türkiye’de en çok tercih edilen modeli olma özelliğini elinde bulunduruyor. Sunduğu konfor, zengin donanım, üstün güvenlik ve yüksek performans ile birlikte düşük yakıt tüketimi sunan motorlarıyla ait olduğu segmentte yeni bir çağ başlatan Accent Era’da 97 PS gücünde 1.4 litre benzinli, 112 PS gücündeki 1.6 litre CVVT benzinli ve 110 PS maksimum güç üretip 100 km’de sadece 4.6 litre ortalama yakıt tüketen 1.5 litre hacmindeki CRDi-VGT dizel motor seçenekleri bulunuyor. Türkiye’de Team, Select ve Style isimli üç ayrı donanım paketiyle satılan Accent Era’da ön ve arka sis farları, gecikmeli sönen iç aydınlatma, arka koltuklarda hareketli baş dayanakları, darbe anında otomatik açılan kapı kilitleri ve katlanabilen direksiyon mili, immobilizer, sürücü havayastığı, sürücü tarafında aktif gergili emniyet kemeri, elektrik kumandalı ön ve arka camlar, yükseklik ayarlı, hıza duyarlı ve elektrik destekli direksiyon (MDPS), uzaktan kumandalı merkezi kilit ve alarm, direksiyondan kumanda edilebilen 6 hoparlörlü ve RDS destekli CD/MP3/WMA çalarlı gelişmiş müzik sistemi ve manuel klima gibi birçok donanım standart olarak sunuluyor. Accent Era’nın fiyatları motor ve donanım seçeneğine göre 23 bin 575 YTL ile 34 bin 175 YTL arasında değişiyor.

Elantra

Hyundai’nin C2 segmentinde yer alan Elantra modeli, bu segmentte yer alan araçlara ilgi duyan tüketicilerin bir üst segmentteki konfora en uygun fiyatla ulaşmasını sağlamak için geliştirilen bir otomobil. Hyundai’nin dünya çapında en çok satılan modellerinden biri olan Elantra, Türkiye’ye 105 PS gücündeki 1.6 litrelik benzinli motorla ithal ediliyor. Elantra’da ABS, BAS (Fren Destek Sistemi), sürücü ve yolcu ön ve yan havayastıkları, 6 hoparlörlü radyo-CD çalar, elektronik kontrollü klima ve deri kaplı direksiyon simidi ve vites topuzu gibi birçok özellik standart donanımda yer alıyor. Elantra, isteğe bağlı olarak 5 ileri manuel ve 4 kademeli otomatik şanzımanla satın alınabiliyor. Manuel şanzımanlı Elantra 1.6 26 bin 764 YTL’ye satılırken otomatik şanzımanlı Elantra’nın fiyatı ise 28 in 626 YTL.

Matrix

Hyundai’nin yeni satışa sunduğu bir diğer model ise Matrix. Tasarımı, ünlü İtalyan tasarım markası Pininfarina tarafından çizilen Hyundai Matrix, ilk bakışta yüksek sürüş pozisyonu, her türlü açının rahat bir şekilde görülebildiği ve yola hakimiyeti tam anlamıyla sağlayan geniş ön camıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Sürücü, ön yolcu ve arka yolcular için sayısız cep ve gözü bulunan Matrix, Türkiye’ye common-rail direkt enjeksiyon teknolojili yeni 1.5 litre CRDi dizel motor ve 1.6 litre benzinli olmak üzere iki farklı motor seçeneğiyle ithal ediliyor. Yüksek performansa ve düşük yakıt tüketimine sahip 1.5 CRDi-VGT motor 102 PS güce sahipken, 1.6 litrelik benzinli motor 103 PS maksimum güç üretiyor. Matrix’in anahtar teslim fiyatları 25 bin 376 YTL ile 30 bin 781 YTL arasında değişiyor.

Coupe

Agresif tasarımı, yüksek performansı, gelişmiş sürüş özellikleri ve üstün yol tutuşuyla Türkiye’de oldukça beğenilen Coupe FX, Türkiye’de spor otomobiller arasında en çok tercih edilen modellerden biri. Hyundai Coupe’de 105 PS gücünde 1.6 litre benzinli ve 143 PS gücünde 2.0 litre CVVT motor seçenekleri sunuluyor. Coupe’de 1.6 motor seçeneğinde sürücü ve yolcu ön ve yan havayastıkları, ABS, 6 hoparlörlü radyo-CD çalar, manuel klima, deri direksiyon simidi ve vites topuzu ve uzaktan kumandalı merkezi kilit ve alarm gibi birçok özellik standart donanımda sunuluyor. 2.0 CVVT motor seçeneğinde donanıma ESP (Elektronik Stabilite Programı), elektronik kontrollü klima, deri döşeme, tork, yakıt tüketimi ve voltaj bilgilerinin alındığı Multimetre gibi birçok özellik ekleniyor. Coupe 1.6, sadece 5 ileri manuel şanzımanla satılırken, 2.0 CVVT motor seçeneğinde isteğe bağlı olarak manuel ya da H-Matic otomatik şanzıman seçilebiliyor. Coupe’nin fiyatlarıysa 41 bin 65 YTL ile 56 bin 863 YTL arasında yer alıyor.

Sonata

Hyundai’nin Güney Kore’de en çok satılan modeli olan Sonata, 1985 yılından bu yana tüm dünya yollarında dolaşmaya devam ediyor. 2005 yılı sonunda tamamiyle yenilenen Sonata’da ilk etapta 2.4 litre üstten çift egzantrikli sıralı dört silindirli benzinli ve 3.3 litre üstten çift egzantrikli V6 benzinli olmak üzere iki farklı motor seçeneği sunuldu. Sonata’da EBD (Elektronik Fren Gücü Dağılımı) destekli ABS, ESP (Elektronik Stabilite Programı), sürücü, ön yolcu ve yan havayastıkları, ön ve arka perde havayastıkları, deri döşeme, direksiyondan kumandalı müzik sistemi, otomatik hız sabitleyici ve elektronik kontrollü klima standart donanımda yer alan özelliklerden sadece birkaçı. Sonata, her iki motor seçeneğinde de H-Matic şanzımanla ithal ediliyor. Sonata 2.4’ün fiyatı 64 bin 544 YTL iken 3.3 V6 motora sahip Sonata, 74 bin 245 YTL’lik anahtar teslim fiyata satılıyor.

Grandeur

Hyundai’nin E-segmentinde yer alan Grandeur modeli, ürün yelpazesine katılan son Hyundai modeli oldu. Grandeur’un 3.3 litre hacmindeki V6 motoru 235 PS maksimum güce ve 31 kgm maksimum torka sahip. 237 km/s maksimum hıza ulaşan ve 0-100 km/s hızlanmasını 7.8 saniyede gerçekleştiren Grandeur’un 100 km’deki ortalama yakıt tüketimiyse 10,2 litre. Grandeur’de, sürücü, ön yolcu, yan havayastıkları ile ön ve arkada perde havayastıkları, EBD (Elektronik Fren Gücü Dağılımı) destekli ABS fren sistemi, ESP (Elektronik Stabilite Programı), Xenon ön farlar, elektrikli sunroof, park mesafe kontrol sistemi, direksiyondan kumandalı 8 hoparlörlü ve 6’lı CD değiştiricili müzik sistemi ve otomatik hız sabitleyici gibi birçok özellik standart olarak sunuluyor. İstek üzerine ithal edilen Grandeur’un 54 bin 600 Euro + 2 bin 519 YTL’lik anahtar teslim fiyatı bulunuyor.

Tucson

2005 yılında Türkiye’nin en çok satılan 3’üncü 4×4 aracı olan Tucson, fonksiyonel kabini, kaslı, sportif ve sade çizgilere sahip tasarımıyla dikkat çekiyor. 142 PS gücündeki 2.0 litre CVVT benzinli ve 112 PS gücündeki 2.0 CRDi common-rail turbo dizel motor seçenekleriyle satılan Tucson’da benzinli motor manuel şanzımanla, dizel motor ise hem manuel hem de H-Matic otomatik şanzımanla sunuluyor. Tucson’un 2.0 CVVT benzinli motora sahip versiyonu 57 bin 18 YTL’ye satılırken manuel şanzımanlı 2.0 CRDi dizelin fiyatı 60 bin 491 YTL. Dizel motorla H-Matic otomatik şanzıman almak istendiğindeyse 64 bin 307 YTL ödemek gerekiyor.

Santa Fe

İlk kez 1999 yılında tanıtılan Santa Fe, Hyundai’nin arazi araçlar arasında tüm dünyada yüksek satış rakamlarına ulaşmasındaki en önemli adım oldu. Bugüne kadar Tucson ile birlikte dünya çapında Hyundai’nin 100 bin adetten fazla arazi aracı satışı gerçekleştirmesini sağlayan Santa Fe, Türkiye’ye 125 PS gücündeki 2.0 litre hacimli CRDi-VGT dizel motorla ithal ediliyor. Hyundai Santa Fe’de de Hyundai’nin üst segmentteki diğer modellerinde olduğu gibi EBD (Elektronik Fren Gücü Dağılımı) destekli ABS, sürücü, ön yolcu ve yan havayastıkları, deri döşeme, gelişmiş müzik sistemi ve elektronik kontrollü klima standart donanımda yer alırken dijital pusula ve TCS (Savrulma ve Patinaj Önleme Sistemi) gibi özellikler de Santa Fe’ye özgü olarak standart donanımda sunuluyor. Sadece H-Matic otomatik şanzımanla ithal edilen Santa Fe’nin anahtar teslim fiyatıysa 70 bin 584 YTL.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com