Gösterim: 1.093
Eklenme: 24 Şubat 2006
Saat: 18:54
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Hyundai Sonata

Amerika’nın televizyonda yayınlanan en popüler otomotiv programlarından biri olan ve yayınlandığı PBS ile SPEED Channel kanallarında ilgiyle izlenen MotorWeek, düzenli olarak gerçekleştirdiği “Drivers’ Choice Awards – Sürücülerin Tercihi Ödülleri” isimli yarışmasında Hyundai Sonata’yı En İyi Aile Otomobili seçti.

Yarışmada Toplam 12 ayrı kategoride ödül kazanan araçlar, Chicago Otomobil Fuarı’nda yapılan basın toplantısıyla açıklandı. Yazarlardan, prodüktörlerden ve MotorWeek ekibinden oluşan 15 kişilik jüri, toplam 150’den fazla binek otomobil ve 4×4’ü üstün performansı, teknolojisi, pratikliği ve araca ödenen paranın karşılığının alınıp alınamadığına göre değerlendirdi. Değerlendirilen tüm araçlar, yol ve pist testlerine tabii tutuldu ve rakipleriyle kapsamlı bir şekilde karşılaştırıldı. Hyundai Sonata, performansı, güvenliği, konforu ve çekiciliği sayesinde rakiplerini geride bıraktı ve ödüle layık görüldü.

Hyundai Motor Amerika Stratejik Planlama ve Ürün Gelişimi Başkan Yardımcısı John Krafcik, kazanılan ödül ile ilgili şunları söyledi: “MotorWeek’in değerlendirmesinde Sonata modeliyle En İyi Aile Otomobili ödülünü kazanmaktan Hyundai olarak büyük bir gurur duymaktayız. Sonata’nın gelişmiş güvenlik donanımı, ergonomik iç mekanı ve etkileyici performansı, ailedeki her bireyin takdirini kazanacak seviyededir.”

Hyundai’nin kazandığı bu değerli ve orijinal ödülün dizaynı, Amerika’da otomotiv sektörü için yaptığı tasarımlarla büyük bir üne kavuşan Dennis Simon’ın imzasını taşıyor. MotorWeek adına konuşan John Davis, “Amerika’daki Alabama Fabrikası’nda üretilen Sonata, En İyi Aile Otomobili Ödülümüz’ü kazanan ilk Koreli araç oldu. Bunu da geniş ve konforlu kabini, kalitesi ve herşeyden önemlisi güvenlik ekipmanlarıyla elde etti. Hyundai Sonata, standart olarak sunulan güvenlik ekipmanlarıyla, Toyota Camry ve Honda Accord gibi iddialı modelleri geride bırakmayı başardı” diyerek Sonata’nın önemli bir başarı elde ettiğinin altını çizdi.

Dört yıllık bir çalışmanın ürünü olarak tüketicilerden alınan bilgiler doğrultusunda hazırlanan Sonata’nın, güvenliği ve gelişmiş özellikleriyle bir önceki versiyon gibi sürekli olarak ödüller kazanacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Amerika’da aile otomobili sınıfında ödül alan ancak Avrupa pazarında olduğu gibi Türkiye’de de D-segmentinde yer alan Hyundai Sonata, tamamen yenilenen özellikleriyle ilk kez Eylül ayında Türkiye’de satışa sunuldu. 162 PS gücündeki 2.4 litre benzinli ve 235 PS gücündeki 3.3 litre V6 benzinli motor seçenekleriyle satılan Sonata’da, kademeli olarak açılan ön, yan ve perde havayastıkları, ABS, EBD (Fren Gücü Dağılımı), ESP (Elektronik Stabilite Programı), aktif çift gergili ve yük sınırlayıcılı emniyet kemerleri standart olarak sunulan özelliklerden sadece birkaçını oluşturuyor. Sonata 2.4’ün anahtar teslim satış fiyatı 66 bin 544 YTL iken 3.3 litrelik V6 motora sahip Sonata, 76 bin 245 YTL’ye satılıyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com