Gösterim: 1.305
Eklenme: 5 Ocak 2006
Saat: 18:46
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Hyundai Accent Era

“Üstün teknolojiye yapılan yatırımı ve yüksek kalitede hizmet standartlarını optimum fiyat/kalite ilişkisini sağlayarak sürdürülebilir kılacağız. Accent Era bizim için yeni dönemin sembolüdür”.

Hyundai, 2004 yılındaki çıkışını 2005 yılında da sürdürerek Türk Otomotiv Sektörü’nün yine en dikkat çeken markalarından biri oldu. Hyundai’nin yeniden konumlandırma çalışmaları neticesinde, toplam otomotiv pazarında 2004 yılında kaydetmiş olduğu dikkate değer yükselişinin hemen ardından 2005 yılını da satışlarını 71 bin 140 adete çıkararak ve pazar payını da yüzde 10’a yükselterek pazarı 4’üncü sırada kapattığını bildiren Hyundai Assan Genel Müdürü Kurthan Tarakçıoğlu, Hyundai’nin Türkiye’deki 2006 yılı satış stratejileriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Hyundai’nin yükselen marka imajı, gelişen ürün kalitesi ve üst seviyede iyileştirilen müşteri odaklı hizmet standartları ile doğru orantılı olarak fiyatlandırma stratejisi uygulayacağını belirten Hyundai Assan Genel Müdürü Kurthan Tarakçıoğlu; “Global pazarda yılda yaklaşık 2,5 milyon adet üretilen Hyundai araçları, tüm dünyada büyük bir talep görüyor ve dünyada satılan Hyundai araçlarının sayısı her geçen yıl artıyor. Global anlamdaki Hyundai devrimine en büyük katkıyı sağlayan ülkelerden biri olarak bu gelişimin kat be kat üzerinde bir gelişimi son 2 yılda Türkiye pazarında sağladık. Bu gelişimin altında yatan ana neden; tüketici odaklı hizmet alt yapımızı geliştirirken, her tipte tüketicinin talebini karşılayan araçlara sahip olduğumuz ürün yelpazemizin teknolojik anlamda geldiği seviye ve hemen hemen her segmentte rakiplere eş değer ve hatta daha iyi ürünlerimizin bulunmasıdır” dedi.

Hyundai’nin her segmentte, her zevke ve kitleye hitap eden en güncel teknolojiye sahip modelleri bulunduğunu özellikle vurgulayan Tarakçıoğlu; “Hyundai, Türk tüketicisiyle ilk buluştuğu günden bu yana büyük bir gelişim kaydetti ve şu anda da, piyasada olan her modeliyle Türk tüketicisinden büyük talep görmektedir. Rakipleriyle karşılaştırıldığında çok genç bir marka olan Hyundai, son 2 yılda Türkiye’nin en çok tercih edilen lider markaları arasına girmiş ve bu konumunu 2005 yılında daha da sağlamlaştırmıştır. Biz bu konuma gelirken müşteri memnuniyetinden de taviz vermeyerek 5 Yıl Üretici Firma Mekanik Garantisi gibi tamamıyla tüketici odaklı bir hizmeti sunan tek marka olabilmeyi başardık ve tüm yurt çapındaki satış ve servis alt yapısını da müşteri memnuniyetini en yüksek düzeyde tutacak standartlara yükselttik” diye devam etti.

Bugün gelinen noktanın, kalite anlayışının tüm yelpazeye yayılmasıyla son 2 yıldır geçiş sürecinde oldukları yepyeni bir dönemin en üst noktası anlamına geldiğini vurgulayan Kurthan Tarakçıoğlu, beyanatına şunları da ekledi: “Örnek vermek gerekirse, Hyundai Assan’ın İzmit Fabrikası’nda üretilen ve 8 Aralık 2005 tarihi itibariyle satışa sunulan yeni Accent Era, geçtiğimiz süreçte hazırlıklarını yapıyor olduğumuz yeni bir dönemin başlangıcını simgeliyor. Önümüzdeki bu dönemi ise Hyundai’nin altın dönemi olarak adlandırıyoruz. EBD destekli ABS fren sistemi, 6 havayastığı, hıza duyarlı elektrikli direksiyon sistemi, tam otomatik elektronik kontrollü klima, MP3/WMA çalabilen müzik sistemi, düşük devirlerde daha yüksek tork ve daha düşük yakıt tüketimi sunan 1.6 litre benzinli CVVT motor ve 110 PS gücündeki yüksek performanslı 1.5 litre CRDi-VGT motor gibi teknik donanımında barındırdığı özellikleriyle bulunduğu segmenti genişleterek tüm rakiplerinin bir adım önüne geçen Accent Era’nın ‘Türkiye’nin otomobili’ olma potansiyeline sahip bir araç olduğunu düşünüyoruz. Tüm yeni modellerimiz üstün teknolojilerinin getirdiği maliyetler sebebiyle daha önceki ürünlere göre segmentlerinde daha yüksek fiyat noktalarına poziyonlandırılmışlardır. Bundan böyle, pek tabii ki pazardan daha fazla pay alma stratejisini terk etmeyerek, teknolojiye yapılan yatırımın ve hizmet standartlarının getirmiş olduğu maliyetleri de göz önüne alıyor olacağız”.

Tarakçıoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Kalite ve fiyat pozisyonu olarak rakiplerinden artık farkı kalmayan Hyundai, tüm bu radikal değişikliklere rağmen yeni müşteriler kazanırken daha önce Hyundai kullananlar da yeni araç alımlarında çoğunlukla Hyundai markasını tercih ediyor. Bu durumun, tüketicinin artık daha da bilinçlendiğinin ve iyi olana talebin devam ettiğinin bir göstergesi olduğunu düşünüyorum”.

“J.D. Power ve Strategic Vision gibi bağımsız araştırma kuruluşlarının değerlendirmelerinde müşteri memnuniyeti bakımından en iyi puanları alan, tüm güvenlik unsurlarıyla çarpışma testlerinde en iyi sonuçları elde eden Hyundai modelleri, artık yüksek kalite ve konforu, optimum fiyat-kalite değeri ilişkisini gözeterek sunmaktadır. Pazar payı ile birlikte karlılığı da gözeten Hyundai Assan’ın yürütmüş olduğu etkin satış, servis ve pazarlama operasyonlarıyla 2004 ve 2005 yılları sonunda sadece şirket pay sahiplerine değil, öncelikle müşterilerimiz olmak üzere organizasyonumuzun tüm unsurlarına ekonomik fayda sağlanmıştır ve önümüzdeki dönemde de pazar payımızı artırırken karlılığımızı da artırıyor olacağız”.

“Güncel teknolojiye yapılan yatırımın ve kaliteli hizmetin de maliyeti olduğunu bilen Türk tüketicisinin Hyundai’yi tercih etmeye devam edeceğine inanıyoruz. Hyundai bu yeni dönemde sık sık kampanya yapan fiyat odaklı değil, teknolojiye ve kaliteli hizmete yatırım amacıyla kar odaklı bir marka olacaktır ve müşterilerine sadece satın alma esnasında değil araç kullanımı süresince de ekonomik fayda sağlamaya devam edecektir. Sonuç olarak ürünlerdeki bu optimum fiyat/kalite ilişkisi sağlanarak ortaya çıkacak olan karlılıkla amacımız;

1) teknolojiye süreklilikle yatırım yaparak tüketicimize en iyi ürünleri sunmak, 2) müşterilerimize en iyi hizmeti vermek ve araç kullanım maliyetlerini düşürmek, 3) bayi ağımız ve yan sanayii tedarikçilerimiz ile en etkin tedarik zincirini oluşturmak, 4) şirket pay sahiplerine sürdürülebilir bir ekonomik yapı sunmak olacaktır” dedi.

Kurthan Tarakçıoğlu, 2006 yılındaki yeni ürün tanıtımı ve hizmet standartlarını iyileştirmekle ilgili olan planlara da değindi: “Bildiğiniz gibi, Hyundai Assan olarak yeni yatırım projelerine yoğunlaştık. Önümüzdeki günlerde pozitif gelişmelerin olabileceğini umduğumuz bu yeni yatırım planlarımızın yanında, 2005 yılında tanıtımını yapmış olduğumuz Atos Prime, Sonata, Matrix ve Accent Era’dan ibaret dört yeni modelin devamı olarak yeni jenerasyon ürünlerin tanıtımlarına hazırlık yapıyoruz. Buna göre, 2006 yılında 3 yeni modeli satışa sunmayı planlıyoruz. Tamamıyla yenilenecek olan 4×4 ürünümüz Santa Fe’yi Nisan ayında, onun peşinden de Mayıs ayında Yeni Sonata’nın kendi segmentinden büyük pay alacağını öngördüğümüz 2.0 litre benzinli ve dizel motora sahip modellerini ve nihayetinde yılın ikinci yarısında Ekim ayında da Coupe’nin makyajlı modelini piyasaya süreceğiz.”

Tarakçıoğlu, Grup Muafiyeti Tebliği ile de şunları söyledi: “2006 yılı yatırım ve yeni ürün planlarını destekleyen diğer bir unsur olarak da müşteri hizmet standartlarını daha da iyileştirmeyi görüyoruz. Rekabet Kurulu’nun çıkardığı ve motorlu kara taşıtlarının dağıtımına ve satış sonrası hizmetleri ile yedek parça ticaretine ilişkin anlaşmaların tabi olduğu kuralları belirleyen 1998/3 sayılı Grup Muafiyeti Tebliği, 01.01.2006 tarihi itibariyle yürürlükten kalkmış, yerine 2005/4 sayılı Grup Muafiyeti Tebliği yürürlüğe girmiştir. Bilindiği üzere Yeni Tebliğ, tüm markalar için 2006 yılına ilişkin bir yıllık geçiş dönemini öngörmektedir. Hyundai Assan, değerlendirme çalışmaları neticesinde Yeni Tebliğ’in Hyundai markası gibi rekabet gücü yüksek ürünlerin pazardaki penetrasyon olanağını daha da artıracağını düşünmekte; bu çerçevede hazırlıkların tamamlanması akabinde derhal uygulamaya almayı planlamaktadır. Marka olarak bu süreçten güçlenerek çıkacağımıza ve tebliğin ana misyonu olan, kaynaklarını etkin kullanarak tüketici için daha yaygın, daha kaliteli ve daha uygun fiyatlı hizmet sunan bir organizasyonu sağlayacağımıza inanıyoruz”.

Tarakçıoğlu, son olarak da “Yine tüketici hizmet standartlarını iyileştirmeye odaklı olarak, 5 Yıl Garanti uygulamasında olduğu gibi, Türkiye’de bir ilk ve tek olacak olan yeni bir operasyonumuz olacak. Bu proje kapsamında, 2006 Kasım ayı itibariyle Bayi ağımızdaki tüm hizmet noktalarını ISO 9001 Belgesi ile Global Hizmet Standartları paralelinde tescillendirmeyi planlıyoruz. Bu projenin gerçekleştirilebilmesi amacıyla TSE ile çok yakın işbirliği içerisinde bayi teşkilatımız eğitim sürecinden geçmektedir. Diğer tüm markalardan farklılaşacağımız ve tüketici gözünde bir kez daha kesin hatlarla ayrıştırılacağımız bu projenin sadece Türkiye’de değil, belki de tüm dünyada bir ilk olacağına inanıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com