Gösterim: 1.194
Eklenme: 24 Mart 2010
Saat: 18:06
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Infiniti M37

Akıcı hatları teknolojik donanımıyla sedan sınıfında fark yaratan Infiniti’nin yeni M serisi tüketici ilk kez Autoshow’da buluşuyor.

Infiniti’nin vitrine çıkaracağı diğer araçlar arasında; spor otomobille SUV’un ideal kombinasyonu FX modelinin benzinli ve dizel versiyonu, dünyanın ilk coupe crossover otomobili EX modelinin benzinli ve dizel versiyonları, sedan, Coupé ve Cabrio modelleriyle sıra dışı sürüş keyfi sunan Infiniti G37 ile sınırlı sayıda üretilen FX “Limited Edition” serisi bulunuyor.

Premium otomobil markası Infiniti’nin geçtiğimiz Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyeri yapılan yeni M serisi bu yıl 13’ncüsü düzenlenecek olan 2010 İstanbul Autoshow’da vitrine çıkıyor. Markanın vitrine çıkaracağı diğer araçlar arasında; spor otomobille SUV’un ideal kombinasyonu FX modelinin benzinli ve dizel versiyonu, dünyanın ilk coupe crossover otomobili EX modelinin benzinli ve dizel versiyonu ile sedan, Coupé ve Cabrio modelleriyle sıra dışı sürüş keyfi sunan Infiniti G37 ve sınırlı sayıda üretilen FX “Limited Edition” serisi bulunuyor.

Detaylarda saklı zarafetin adresi; Infiniti

İlham veren otomobil markası Infiniti’nin tüm modellerine ait bir tasarım hikayesi bulunuyor. Japon DNA’sında bulunan özgünlük ve detaylarda saklı zarafet anlayışı markanın tüm modellerinde hissediliyor.

Örneğin, Infiniti’nin renkleri Japon bir tasarımcı tarafından Japonya’da yaşanan dört mevsimin renklerinden yola çıkarak tasarlandı. Örneğin, G37 Cabrio, dış rengi ile Japonya’nın gri ve puslu ilkbahar ve yaz havasını, kiraz rengi iç derisi ile de baharda açan kiraz çiçeklerini yansıtıyor. EX37 modelinin koltuklarında ise, bir Geyşa’nın kimonosundan görünen ense dekoltesi yer alıyor. FX’in farlarında ise savaşçı bir samurayın kasları görülebiliyor. Yana doğru uzayan tasarım, dönüşlerde yanların da çok iyi aydınlatılmasını sağlıyor, samuraylar da bu sayede yandan gelen saldırıları da görebiliyorlardı.

Infiniti’nin sportif sedanı Infiniti M

Infiniti’nin konsept modeli Essence’in profilinden yola çıkılarak tasarlanan M serisi, akıcı hatları ve teknolojik donanımı ile rakiplerinden ayrışıyor. Arka tekerlekten çekiş özelliğine sahip ve 4.945 mm uzunluğundaki Infiniti M, bir sedanın sahip olabildiği mükemmel tasarım özelliklerini barındırıyor.

Infiniti’nin doğasından gelen performans özellikleriyle donatılan M serisinde, adaptif teknoloji, yarış motoru tasarımı, mükemmel ağırlık dağılımına sahip gelişmiş şasi tasarımı, sportif yol tutuş teknolojisi ve 4 Tekerlekte Aktif Direksiyonla (4WAS) birlikte kullanılan süspansiyon sistemi yer alıyor. Sınıfının en uzun dingil mesafesine sahip M serisi, çekici bir görünüme sahip olmasının yanı
sıra daha geniş bir iç kabine ve daha üstün bir sürüş performansına sahip.

Infiniti’nin DNA’sında bulunan birinci sınıf güvenlik kalkanı özelliklerine ek olarak dünyada ilk olma niteliği taşıyan Kör Nokta Müdahale Sistemi ve Dinamik Viraj Performansı İyileştirme Sistemi Infiniti M serisinde bulunuyor.

Hem güçlü hem sessiz: FX30d

Haziran ayında Türkiye’de lansmanı yapılan FX modelinin dizel versiyonu FX30d fuarda sergilenecek araçlar arasında yer alıyor. Üstün performansın zarafetle birleştiği FX30d kullanıcısına sportif sürüş keyfi ve çevikliği sunuyor.
Coupé otomobillerin dinamikliğine ve zarafetine sahip FX30d atletik ve çekici hatlarıyla da görsel bir zenginlik sunuyor.

Spor bir otomobille SUV’un ideal kombinasyonun harmanlandığı Infiniti FX30d modelinde kullanılan dizel motorun farklılık yaratan en önemli özelliklerinin başında hem sessiz çalışması hem de yüksek performansa sahip olması geliyor.

Avrupalı sürücüler için sürüş keyfi ön planda tutularak geliştirilen FX30d modeli, 238Bg ve 550 Nm tork üreten 3.0 litrelik Piezo enjeksiyonlu V6 motora sahip. Maksimum hız kapasitesine sahip dizel motor 212 km/saat’teki hıza 8.3 sn’de ulaşıyor.

Gücün ve konforun simgesi: Infiniti EX

Kompakt bir SUV ile Coupé’nin mükemmel birleşimine sahip olan Infiniti’nin stil sahibi EX37 modeli kullanıcısına maksimum konfor ve kullanım kolaylığı sağlıyor. Sportif bir görünüme sahip olan EX37, göz alıcı tasarımı ve performansı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Infiniti’nin doğasında bulunan premium sınıf konfora sahip olan EX37; Coupé görünümünün, SUV performansının ve sedan rahatlığının harmanlanmasıyla tasarlandı.

Uzunluğu 4.63 metre olan EX37 dinamik Coupé görünümü ve keskin bagaj tasarımı ile oldukça kompakt bir duruşa sahip.

Akıllı dört çeker sistemiyle benzersiz sürüş konforu sunan EX37, 3.7 litre silindir hacimli 320 Bg gücünde V6 motora sahip. Geliştirilmiş 7 otomatik vites seçeneği olan modelde çevre görüş monitörü ve akıllı hız sabitleme sistemi de bulunuyor. Tek hareketle elektrikli katlanıp açılabilen arka koltuklar kabin konforu sağlıyor. Yüksek ses yalıtım özelliği ile sürücüye sessiz ve güvenli sürüş konforu sunuluyor.

Sportif tasarımın teknoloji ile buluştuğu son nokta: EX30d

Kompakt SUV ile Coupé’nin mükemmel birleşimine sahip olan Infiniti’nin stil sahibi EX modelinin dizel versiyonu Autoshow Fuarı’nda vitrine çıkıyor.

Kullanıcısına maksimum güvenlik, konfor ve kullanım kolaylığı sunan EX30d sportif görünümü ve göz alıcı tasarımıyla sınıfında fark yaratıyor.

İlham veren tasarımı, güçlü performansı ile dünyanın yakından tanıdığı Infiniti’nin ilk “Coupé Crossover” aracı olarak tanımlanan EX’in dizel versiyonu Türk tüketicisi ile buluşuyor. Üstün güvenlik teknolojisi ile donatılmış Sportif Coupé EX30d, daha düşük CO2 emisyonlu V6 dizel motoru ile sportif sürüşten keyif alan sürücülerine yüksek performans sunuyor.

Avrupalı sürücüler için sürüş keyfi ön planda tutularak geliştirilen EX 30d modeli, 238 Bg ve 550 Nm tork üreten 3.0 litrelik Piezo enjeksiyonlu V6 dizel motora sahip. Maksimum hız kapasitesine sahip dizel motor 212 km/saat’teki hıza 7.9 sn’de ulaşıyor. Coupé görünümünün, SUV performansının ve sedan rahatlığının harmanlanmasıyla tasarlanan uzunluğu 4.63 metre olan EX 30d dinamik Coupé görünümü ve keskin bagaj tasarımı ile oldukça kompakt bir duruşa sahip. Akıllı dört çeker sistemiyle benzersiz sürüş konforu sunan EX 30d modelinde geliştirilmiş 7 otomatik vites seçeneği ile birlikte çevre görüş monitörü ve akıllı hız sabitleme sistemi de bulunuyor. Tek hareketle elektrikli katlanıp açılabilen arka koltuklar kabin konforu sağlıyor. Yüksek ses yalıtım özelliği ile sürücüye sessiz ve güvenli sürüş konforu sunuluyor. Infiniti’nin tüm modellerine ait bir tasarım hikayesi bulunuyor. Japon DNA’sında bulunan özgünlük ve detaylarda saklı zarafet anlayışı EX 30d’de de belirgin şekilde hissediliyor.

Duyuları harekete geçiren G37 Sedan, Coupé ve Cabrio

Klasik Japon geleneğinin, mükemmel fonksiyonellik ile kusursuz tasarımı bir araya getirdiği Infiniti G37, göz alıcı radyatör ızgarasından, bagaj kapağına uzanan atletik yan hatlarına kadar kusursuz tasarımın simgesi olarak tanımlanıyor.

Çarpıcı tasarıma sahip G37 modeli Türkiye’de Sedan, Coupé ve Cabrio versiyonlarıyla satışa sunuluyor.Infiniti’nin G37 modeli; 3,7 litre silindir hacimli 320 Bg gücünde V6 motora sahip ve 7 otomatik vites seçeneği bulunuyor. Birinci sınıf güvenlik koşullarının sağlandığı araçta özel olarak geliştirilen kaporta sayesinde yaya güvenliği ön planda tutuluyor. Infiniti G37, sürücülerine duyguları harekete geçiren, güçlü ve heyecanlı bir sürüş deneyimi yaşatmak için benzersiz ve yenilikçi bir teknoloji kullanıyor. Dört Tekerlekte Aktif Direksiyon (4WAS) Sistemi, direksiyon açısını ve aracın hızını ölçer, böylece ön ve arka tekerleklerin açısını duruma göre değiştirerek aracın yüksek hızlarda dengeli ve emniyetli olmasını sağlıyor. Infiniti G37’nin hafif alüminyum alaşımdan imal edilen 18 inçlik jantları araca çarpıcı bir görünüm katmakla kalmıyor, aynı zamanda hafifliği sayesinde çevik ve hassas bir yol tutuşunu garanti ediyor.

‘Limited Edition’ FX Serisi tutkuları harekete geçirecek

Infiniti’nin ilham veren dünyasından yola çıkılarak tasarlanan özel FX serisi markanın tüm ayrıcalıklarını kusursuz bir şekilde sergiliyor. FX’in göz alıcı ve güçlü görünümünün temel alındığı üst versiyon tasarımda ‘Siyah Obsidyen’ gövde rengi standart olarak kullanılırken, ‘Ayışığı Beyaz İnci Metalik’ rengi de alternatif olarak sunuluyor.

Limitli sayıdaki FX modellerinin kabini en az gövdesi kadar etkileyici. Kabinde kullanılan birinci sınıf doğal malzemeler, zıt renklerdeki dikişlerle tamamlanan deri döşemeler ve Alcantara® tavan döşemesi kabinde ayrıcalıklı ve premium bir ortam yaratıyor.

Yaratıcı teknoloji ile çok yönlü kullanım olanağı

Infiniti, araçlarda dinamik performansı, güvenliği, çevikliği önemsediği kadar kişiselleştirilmiş zevklere hitap eden donanımları da önemsiyor.

Modellerin sıra dışı standart özelliklerini tamamlamak üzere araçta navigasyon, iletişim ve eğlence özelliklerini bir araya getiren son teknoloji ürünü Connectiviti+teknoloji paketi sunuluyor.

Bu çok özel teknoloji paketinde 11 hoparlörlü Bose Premium Ses Sistemi, Michelin Guide servisi, iPod uyumluluk özelliği ve Gracenotes veri tabanıyla desteklenen 10 GB kapasiteli müzik kutusu yer alıyor. V6 ve V8 motorlu sınırlı üretim modellerde Infiniti’nin gelişmiş özelliklere sahip çevre görüntüleme monitörü de bulunuyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com