Gösterim: 6.049
Eklenme: 12 Ağustos 2012
Saat: 10:41
5.00 avg. rating (98% score) - 3 votes
Jeep Wrangler Gladiator

Jeep CEO’su Mike Manley 2015 yılında bir pickup modelinin piyasaya sunulabileceğini açıkladı. Jeep 2005 Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda Jeep Gladiator adından bir pickup sergilemişti. Jeep Wrangler baz alınarak hazırlanan araç büyük ilgi çekmişti.

Jeep’in bir pickup modelinin olması gerektiğini düşünen markanın resmi modifiye firması Mopar geçtiğimiz yıl Wrangler için bir dönüşüm kiti hazırladı. 5.500 dolar fiyat etiketine sahip dönüşüm kiti aracın orijinalliğini bozmadan pickup’a dönüştürüyordu. Kit kasa tabanı, arka çamurluklar, kupa gibi parçalardan oluşuyordu. Jeep Wrangler’in kapı ve tavanının kolay bir şekilde sökülebilmesi özelliğiyle kısa sürede araç resimde gördüğünüz pickup’a dönüştürülebiliyordu.

Jeep Wrangler Pickup Mopar JK8

Jeep Wrangler Pickup Mopar JK8

Jeep CEO’su pickup modelin muhtemelen 2015 yada 2016’da yeni jenerasyon Jeep Wrangler ile tanıtılacağını söyledi. Yani Jeep Wrangler yeni bir jenerasyona kavuşacak.

Ayrıca aracın iki mi yoksa dört kapılı olacağı konusunda kararın verilmediğini söyledi. Aracın Gladiator konseptinde olduğu gibi arka kapılarının geçişi kolaylaştırma maksatlı küçük ve geriye doğru açılan türden olması ihtimal dahilinde. Benzer şekilde 2 kişilik tek kabinli bir araç yada normal dört kapılı bir araç olması da ihtimaller dahilinde.

Jeep Wrangler Gladiator Ön Görünüş

Jeep Wrangler Gladiator Ön Görünüş

Wrangler, Jeep için bir ikon. Benzer şekilde Wrangler off-road için de bir ikon. Markanın bu araçta yapacağı her türlü yenilik, değişiklik markanın geleceğini şüphesiz etkileyecektir. Bu nedenle Jeep yetkilileri yeni Wrangler’i ve ondan türetilecek pickup modelini şekillendirirken ince eleyip sık dokuyor.

Mike Manley ayrıca ortakları Fiat’ın yeni jenerasyon Wrangler’in çok yönlü bir araç olmasını istediğini söyledi.

Jeep Wrangler Gladiator Arka Görünüş

Jeep Wrangler Gladiator Arka Görünüş

Jeep Wrangler Gladiator Araç İçi

Jeep Wrangler Gladiator Araç İçi

Yorumlar
  1. Barış dedi ki:

    2015.. çok uzak bir tarih vermişler.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com