Gösterim: 2.423
Eklenme: 19 Haziran 2012
Saat: 22:06
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Kia Sorento R 2013

Geçtiğimiz yıl boyunca sıkça gizli çekim fotoğrafları paylaşılan Kia Sorento’nun nihayet örtüsü kalktı. Aracın detayları basınla paylaşıldı. Önceki nesli kadar başarılı olamayan Sorento eski başarısını yakalamak istiyor.

Kia mühendisleri iki ana başlık altında çalışmış. Bunların biri yeni şasi iken diğeri yeni görüntü. Görünümde yapılan değişiklikler aracın üzerindeki tüm farlar üzerinde görülebilir. Stoplar LED’li, ön farlar mercekli, sis farları ise daha büyük. Ayrıca Kia’nın tüm modellerinde kullanmış olduğu jant tasarımı Sorento’da da kullanılmış. 19 inç ebadlı jantlar aracın sportif yapısını güçlendiriyor.

Araç içindeyse plastik kalitesinin iyileştirildiği belirtiliyor. 7 inç büyüklüğünde LCD ekranlı merkezi ses ve görüntü sistemi yenilikler arasında. Aracın sunroofunun boyutları arttırılmış. Otomatik vitesli seçeneklerde deri detaylara yer verilmiş.

Yeniliğin önemli bir kısmının şaside yapıldığı belirtiliyor. Şasi ağırlığı düşürülerek daha performanslı bir Sorento elde edilmiş.

Kia’nın başkan yardımcılığı ve operasyon şefliği görevlerini yürüten Thomas Oh yeni Sorento için mevcut Sorento kullancılarından gelen yorumları dikkate alarak geliştirdiklerini açıkladı.

Yeni Sorento’nun Eylül ayında lansmanının yapılması bekleniyor.

Kia Sorento R 2013 Ön

Kia Sorento R 2013 Ön

Kia Sorento R 2013 Arka

Kia Sorento R 2013 Arka

Yorumlar
  1. Arif Hacı dedi ki:

    İlki kadar neden tutmadı anlamadım. ÖTV artışlarından olabilir.

  2. Hasan Ali Yıldıran dedi ki:

    çin pazarının yükselen araç piyasası koreyi de etkisi altına alacağını düşünüyorum pek olumlu düşünemiyorum bu araç hakkında eski modellerden pek bi farkı olduğu söylenemez

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com