Gösterim: 1.763
Eklenme: 26 Ocak 2011
Saat: 11:04
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Kia Sportage 2011

1953 yılından beri verilen, dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden biri olan iF Tasarım ödüllerinde KIA Motors, hem SUV modeli Sportage hem de D segment modeli Magentis ile ödüle layık görüldü. Tasarımın yanısıra, işçilik yenilik ve çevreye duyarlılık gibi farklı ölçütlerle belirlenen ödüllerde,  iF ürün tasarım ödülünün uluslararası uzmanlardan oluşan jürisi, 43 ülkeden 16 ayrı kategoride 2,756 farklı ürünün yarıştığı bu ödül için, KIA’nın her iki modelini de ödüle layık gördü.

KIA Motors Başkan Yardımcısı Tae-Hyun Oh, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kazandığımız bu prestijli ödül, doğru yolda ilerlediğimizin en önemli kanıtı, KIA Motors Tasarım Ekibi Başkanı Peter Schreyer önderliğinde ürettiğimiz yeni jenerasyon modellerimiz, kalite, performans, güvenlik ve çevreye duyarlılık konularında dünya standartlarını aşarken, son derece çekici ve ilk görüşte KIA sahibi olma isteği uyandıran bir tasarım çizgisinden de ödün vermiyor.” diye konuştu.

Sağlam gövde yapısı, yenilenen motoru ve göz alıcı tasarımı ile bambaşka bir estetik anlayışı ile 2010 yılı Ağustos ayında ülkemizde satışa sunulan Sportage günümüzün modern aileleri için, şehir içi kullanıma uygun kompakt bir SUV araç olarak karşımıza çıkmakta.

KIA’nın bir diğer ödül alan ve ülkemizde 2011 yılının son çeyreğinde satışa sunulacak olan modeli Magentis ise D segmentinde önemli bir rekabet yaratmayı hedeflemekte.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com