Gösterim: 8.433
Eklenme: 7 Kasım 2011
Saat: 00:25
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Yeni Kia Rio

Son ÖTV şüphesiz artışları lokomotif modellerinin model hacmi 1.6 litre olan markaları etkiledi. Kia bu artıştan büyük darbe alan markalardan. SUV sınıfındaki iddialı modeli Sorento’nun 2.2 litrelik motor seçeneğini ve markayı d segmentinde temsil edecek Optima ‘yı (Magentis) Türkiye’ye getirmekten vazgeçti.

Kia için ÖTV artışı kötü oldu, olacak derken yeni Rio Türkiye’deki yerini aldı. Artık markanın mevcut satış rakamlarını koruması hatta yukarılara taşıması için elinde çok önemli bir kozu var. Yeni Kia Rio B ve C segmentleri arasında konumlanan, özgün tasarımı ve tasarım öğeleriyle büyük beğeni toplayacağını düşündüğümüz bir model.

Yeni Rio’nun tasarım bakımından önceki nesliyle hiçbir bağlantısı yok. Kia’nın yeni tasarım anlayışına göre baştan aşağı yenilendi, boyutları arttı.

Rio’da ilk etapta , 1,25 lt ve 1,4 lt benzinli ve 1,4 lt dizel olmak üzere 3 farklı motor seçeneği ve 3 farklı donanım paketiyle satışa sunuluyor. Benzinli motor seçeneklerinden 1.25 lt hacimli motor 85 HP güç üretirken, diğer 1.4 lt benzinli motorun gücü 109 HP. 1.4 lt dizel motor seçeneği ise 90 HP güç üretip, 100 km’de sunduğu 4.3 lt yakıt tüketiyor.

Kia Rio’nun 1.25 HP benzinli motor seçeneğinde manuel vites sunulurken, 1.4 lt benzinli motor seçeneğinde otomatik vites alınabiliyor. Dizel motor ise sadece 6 ileri manuel şanzımanla sunuluyor.

Yeni Kia Rio’da 6 hava yastığı, ABS ve ESP sistemi, USB & AUX girişi standart olarak sunuluyor. Rio, Natty, Fancy ve Sporty olmak üzere üç farklı donanım seçeneğine sahip. Sporty versiyonu birçok ekstra donanımın yanısıra 17 inç alaşım jantlar ve LED’li far gruplarıyla en dikkat çeken donanım seçeneği.

TurkCar

rio 2012

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com