Gösterim: 1.240
Eklenme: 24 Ağustos 2010
Saat: 18:27
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Kia Sportage 2011

Yeni Kia Sportage, Kia markasının tamamen yenilenen tasarım anlayışının en son temsilcisi olarak pazardaki yerini alıyor. Merakla beklenen Kia Sportage, Ağustos ayında, yenilenen yüzü, şık tasarımı, zengin ekipman seviyesiyle, segmentinde referans olma iddiasıyla Ağustos ayında satışa sunuldu.

Bir önceki jenerasyon modele kıyasla daha uzun, daha geniş ve daha alçak bir yapıya sahip olan yeni Sportage, SUV araçlara özgü tüm önemli özellikleri bünyesinde barındırıyor. Tıpkı selefi gibi bu yeni model de, yola hakim bir sürüş konumuna, üst seviyede güvenlik özelliklerine ve güçlü bir duruşa sahip.

Yeni gövde yapısı, yeni motoru ve göz alıcı tarzı ile yepyeni bir estetik anlayışının kapılarını açan Kia Sportage, daha düşük seviyedeki yakıt tüketimi ve CO2 salınımı ile günümüzün modern aileleri için, şehir içi kullanıma uygun kompakt bir SUV aracı olarak karşımıza çıkıyor.

2004 yılında piyasaya sürülen ikinci nesil Sportage, daha önce Kia marka bir otomobil satın almayı aklından geçirmeyen binlerce müşterinin dikkatini çekmeyi başardı. Modelin dünya çapındaki satışı 860.000 adedin üzerine çıkarken, bu araçların 150.000 i Batı Avrupa da satıldı. Türkiye de ise Kia Sportage, 2004 yılında satışa sunulduğundan beri 8,500 adedin üzerinde bir satış rakamına ulaştı.

Kia’nın Slovakya daki yüksek standartlara sahip fabrikasında üretilen yeni Sportage, ülkemizde ilk etapta 2,0 lt dizel motor seçeneği ile satışa sunuluyor. 136 ps maksimum güce sahip olan R2.0 lt motor 1800 devirden itibaren 319 Nm tork üreterek, güçlü performans sergilemesinin yanı sıra Sportage ı yakıt tasarrufu ve emisyon değerleri açısından son derece rekabetçi bir konuma getiriyor.

Hem sürücü hem de yolcular için mükemmel bir sürüş deneyimi sunan yeni Sportage’da son teknoloji ürünü çok sayıda güvenlik sistemi ve donanımı standart olarak sunuluyor. Yeni Sportage modeli ile birlikte standart olarak sunulan aktif güvenlik teknolojileri arasında EBD destekli ABS fren sistemi, ESC (Elektronik Stabilite Kontrolü) ve HAC (Yokuşta Kalkış Desteği Kontrolü), DBC (Yokuşta Fren Kontrolü), TCS ( Çekiş Kontrol Sistemi ) gibi farklı güvenlik donanımları mevcut.

Konfor ve kullanım rahatlığı sunan özellikler arasında araca anahtarsız giriş imkanı sağlayan Akıllı Anahtar, sürücüye eve kadar eşlik eden otomatik far kapama, LED gündüz farları ve kabin aynasının monitör olarak kullanıldığı bagaj kapağına entegre arka görüş kamerası yer alıyor.

Kia nın Baş Tasarımcısı Peter Schreyer liderliğinde çalışan Kia tasarım ekibi, Kia nın yeni tasarım DNA’sı ile 2007 yılında tanıtımı yapılan konsept otomobil Kue nin temel özelliklerini mükemmel bir uyum içerisinde bir araya getirerek üçüncü nesil Sportage ı tasarladı. Sonuçta, ortaya daha ilk bakışta Kia ailesinin bir ferdi olduğunu hissettiren ve segmentindeki rakip modellerden kolayca ayırt edilebilen bir model çıktı.

Kia Motors Corporation Başkanı Hyoung-Keun Lee model ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Yeni Sportage ile, müşteri beklentilerini tümüyle karşılayacak yepyeni, beş koltuklu kompakt bir SUV yarattık. Sportage, değişen müşteri beklentileri ve talepleriyle tamamen uyumlu bir model. Yaptırdığımız pazar araştırmaları sonucunda, birçok müşterinin araç modellerini küçültmeyi tercih ettiklerini ve beş yıl içerisinde Avrupa’da C-grubu SUV taleplerinin düzenli olarak artacağını ve dikkatin bu segmente tekrar odaklanacağını gördük. Yeni Sportage ın, Kia’nın kompakt SUV pazarındaki payını önemli ölçüde artıracağına inanıyoruz.”

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com