Gösterim: 1.407
Eklenme: 28 Aralık 2010
Saat: 16:37
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Skoda SuperB

Skoda, yeni dizel 1.6 TDI motor ile Superb’de üstün performans ve daha ekonomik bir kullanım seçeneği sunarken, düşük CO2 emisyonu ile çevreye verdiği önemi de sergiliyor. Üstün özelliklere sahip common rail teknolojisine dayalı motor, yüksek performansı ve düşük yakıt tüketimi ile sürücülerin gönlünü fethedecek…

Skoda, Superb ile birlikte sunduğu dizel motor seçeneklerine, kalitesini Octavia`da kanıtlamış olan dört silindirli 1.6 TDI dizel motor seçeneğini de kattı. 1,500-2,500 dev/dak`ta 250 Nm`lik maksimum tork kapasitesi ve yüksek gücü göz önüne alındığında, son derece gelişmiş tepkilere sahip yeni motor, hem şehiriçi hem de şehir dışı sürüşler için ideal bir seçim olacak.

Hacmen küçülen 1.6 TDI dizel motorun gücü yükselirken, böylece Superb’in etkileyici sürüş özellikleriyle ekonomik kullanım ve çevre dostu yaklaşımı aynı araçta harmanlanıyor.  5.0 lt/100 km`lik yakıt tüketimiyle, Superb 1.6 TDI CR, EU5 standartlarını karşılarken, Superb serisinin en ekonomik dizel modeli olma özelliğini taşıyor. Düşük CO2 emisyon değerleri sayesinde (130 g/km) Skoda araçlarının emisyon ortalamasını düşürmeye de büyük ölçüde yardımcı oluyor.

1.6 TDI  motor seçeneği diğer Superb modellerinde olduğu gibi konfor ve fonksiyonellikle donattığı ferah iç tasarımı ile sınıfının en hacimli aracı olma özelliğini taşıyor. Boyutların prestijli orta sınıf araçların üstünde olması özellikle arka koltukta oturanlara olağanüstü geniş oturma alanı ve diz mesafesi sağlıyor. Ön ve arka koltuklarda bulunan 8 hava yastığına ilaveten sınıfında öncü olarak sürücünün diz hava yastığı ile yolcuları kaza anında koruyarak, güvenlik standardını en yüksek düzeye çıkarıyor.  AFS Sistemiyle, ön far lambaların ışığının geometrisini değiştirmeye imkan tanırken, değişik sürüş durumlarına uymak için aracın önündeki ışıklandırmayı değiştiriyor. Böylece sürücünün önüne çıkan engeller,  mevcut sistemlere göre daha hızlı, zamanında ve esnek bir şekilde fark edilebiliyor ve reaksiyon gösterilmesine imkan tanıyor.

Euro-Ncap testlerinde 5 yıldız alan Superb, ön ve arka koltuklarda bulunan 8 hava yastığına ilaveten sınıfında öncü olarak sürücünün diz hava yastığı ile yolcuları kaza anında koruyarak, güvenlik standardını en yüksek düzeye çıkarıyor.  AFS Sistemiyle, ön far lambaların ışığının geometrisini değiştirmeye imkan tanırken, değişik sürüş durumlarına uymak için aracın önündeki ışıklandırmayı değiştiriyor. Böylece sürücünün önüne çıkan engeller,  mevcut sistemlere göre daha hızlı, zamanında ve esnek bir şekilde fark edilebiliyor ve reaksiyon gösterilmesine imkan tanıyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com