Gösterim: 1.005
Eklenme: 30 Ocak 2009
Saat: 08:37
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Nissan Qashqai

Nissan Otomotiv A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı İlkim Sancaktaroğlu, kriz ortamında pahalı 4×4’ lerin vergi ve yakıt tüketimi gibi sebeplerle yerini, Qashqai gibi sınıfının yaratıcısı Crossover araçlara bıraktığını söylüyor.

Geçen yılki satışlarına baktığımızda SUV/Crossover segmentinin %5’ lik bir pazar payına sahip olduğunu görüyoruz. Bir önceki yıl bu oran %4,3’ tü. Yani bu segmente bakıldığında bir büyümenin gerçekleşmekte olduğu net bir şekilde görülüyor.

Ancak son günlerde tüketicilerin daha temkinli davrandıklarını görüyoruz. Bu toplumsal davranış şekli otomotiv sektöründe de kendisini derinden hissettirmekte. Örneğin heybetli görünümleriyle dikkati çeken 4×4’ ler yükselen döviz kurları nedeniyle tüketicilerin alım gücünü zorluyor. Yüksek yakıt tüketimleri ve vergi tutarları tüketicileri artık bu araçlara alternatif olan Qashqai gibi Crossover segmentindeki daha ekonomik araçlara yönlendiriyor. Crossover tasarım anlayışının 4×4 görünümünü yansıtması, daha küçük motor hacimleriyle şehir hareketli yaşantısında ekonomik yolculuk imkanı sağlaması bu alana kayışın sebepleri arasında. İşte bu noktada Nissan Qashqai ön plana çıkıyor.

Şehir yaşantısında trafiğe yüksekten bakma duygusuna ulaşmanın en mantıklı yolunun bir Qashqai sahibi olmak olduğunu düşünüyorum. Farklılaşmak, sıradanlıktan kurtulmak gibi duyguları doyasıya yaşatacak bu Crossover, kent sokaklarına meydan okuyan tarzı ile “Asi Şehirli” olarak anılmayı kesinlikle hak ediyor. Ben dahil herkes ailesiyle birlikte trafikte güvenli bir seyehat yapmak ister. Qashqai Euro NCAP’ ten aldığı sınıfının en yüksek güvenlik skoru ile bu duyguyu sürücüsüne verebiliyor. Biz çalışan insanlar her gün yaşadığımız trafik sıkıntısını daha stressiz hale getirmenin yollarını ararız. Qashqai sürücüsünü saran kokpit tasarımı ve panoramik cam tavanı ile en keyifli yolculukları bereberinde sunuyor. Akşam karanlığında işten eve dönerken şehrin ışıkları cam tavan sayesinde aracınızın içine girip, aracınızı aydınlatıyor. Peki sıradan bir otomobilde kim bu özgürlükçü duyguları yaşayabilir ki?

Bu segmentin kullanıcıları hızlı şehir yaşantısına adapte olmuş, sıradışı olmayı seven, prestiji ön planda tutan, asfalt üzerinde daha aykırı gözükmek isteyen, haftasonu  rahatlamak için doğaya kaçan kişiler ile dinamik ve renkli aile yapısına sahip kimselerden oluşuyor.

Qashqai’ nin ekonomik bütçeleri zorlayan 4×4’ lerden farklı olan yanı da çok daha uygun fiyatlardan satılıyor olması. Tüketiciler, Qashqai için 43,050TL’ den başlayan fiyatlarla dememize rağmen sahip olduğu karakteristik görünümü nedeniyle hala dövizle satıldığını zannedip bize Euro mu? diye soruyorlar. Biz aslında bu güzel ve heyecanlı tepki ile aracımızın aslında ne kadar güçlü bir imaja sahip olduğunu görüyoruz.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com