Gösterim: 968
Eklenme: 11 Mart 2002
Saat: 13:17
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Ford Transit Connect

Ford, geçtiğimiz ay Amsterdam’da tanıtılan Yeni Ford Transit Connect’in uzun şasi modeline göre daha kısa olan standart modelinin de ilk ayrıntılarını açıkladı. Transit Connect’in bu yeni tipi ilk kez 30 Nisan’da İngiltere Birmingham’daki Ticari Araçlar Fuarı’nda sergilenecek.

Transit ailesine katılan bu son üye ile sağlam ve işlevsel Ford ticari araçlar ailesinin daha da genişlemesi ve böylece daha geniş müşteri kitlesinin ihtiyaçlarının karşılanması hedefleniyor.

Transit Connect’in piyasaya sunulmasıyla, Ford’un geniş ticari araç yelpazesinin daha da büyüdüğünü belirten Ford Otosan Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Turgay Durak, ‘Yeni ürünümüz, Ford Transit’in kanıtlanmış sağlamlığını ve işlevselliğini mini-van sınıfınına taşıyacak.’ dedi.

4,278 mm’lik uzunluğuyla Transit Connect’in standart tipi, mini-van sınıfını hedeflerken, 248 mm daha uzun olan uzun şasi versiyonu ise 1-ton altı segmentinde yer alacak.

Transit Connect, ilk kez Şubat ayının başında 2002 RAI Avrupa Taşımacılık Fuarı’nda uzun şasi modeliyle kamuoyuna tanıtılmıştı. Ford, Transit Connect ile bu sınıfta otomobilden türetilmeyen, özel bir platform üzerine geliştirilen ilk ticari aracı sunan üretici oldu. Transit Connect; sağlamlık, fonksiyonellik ve güvenlik özellikleriyle sınıfındaki çıtayı yükseltmeye hazırlanıyor.

Transit ailesine, mini-van ve 1-ton altı segmentlerine hitap eden yeni bir modelin eklenmesinin Ford için önemli bir adım olduğuna değinen Ford Avrupa Ticari Araçlar Direktörü Paul Morel ‘Bu işten en çok müşterilerin kazançlı çıkacağına eminim. Orta boy bir ticari aracın hacmine ve yük taşıma kapasitesine ihtiyacı olmayan ya da böyle bir araca gücü yetmeyenler artık, Transit’in alışılagelmiş sağlamlığına ve dayanaklılığına daha küçük bir araç ile sahip olurken ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayabilecekler.’ dedi.

Sadece Türkiye’de üretilecek olan Transit Connect’in her iki versiyonu da İngiltere ve Türkiye’de yılın ikinci yarısında satışa sunulacak. Diğer Avrupa ülkelerinde satışlar yıl sonuna doğru, uzun şasi modelin tanıtılması ile başlayacak.

İki versiyon arasındaki fark dışardan bakıldığında kolayca görülebiliyor. Standart uzunluktaki versiyon normal tavanlı, uzun tip ise yüksek tavanlı olarak dizayn edilmiş. Standart ve uzun şasili Transit Connect’ler arasındaki farklılıklar sadece dış boyutlarla sınırlı kalmıyor. Dingil mesafesi 2912 mm olan uzun şasili versiyon, diğer boyutlar bakımından da daha büyük

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com