Gösterim: 1.301
Eklenme: 29 Temmuz 2002
Saat: 10:32
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Isuzu Aixom

Isuzu tarafından düzenlenen satış rakamlarına göre; Isuzu, ürettiği araçların on yıldan daha uzun süreye yayılan lider konumunu, 2001 yılında da dünya çapında farklı ülke ve pazarlarda korudu. Kuzey Amerika ticari araç pazarında Isuzu, brüt ağırlığı yaklaşık 5.700-7.000 kg. olan ithal kabinli kamyonlar kategorisinde art arda 18 yıl en çok satılan araç oldu. Isuzu 1984 yılında Amerika kamyon pazarının bu köşesine kabinli (Amerika’da “alçak kabinli”) modelini sunduğunda neredeyse tek başına idi; o zamanlar pazara tek başına burunlu tip kamyonlar hâkimdi.

Dayanıklılığı ve güvenilirliği ile lider marka Isuzu, şehiriçi kullanımda mükemmel manevra sağlayan ve kolay bakımı yapılan araçlarını Amerikan pazarına sunarak konumunu daha da güçlendirdi. Isuzu’nun mükemmelliğe olan bağlılığı her zaman rakiplerinin önünde yer almasını sağladı.

Ticari araç markası olarak Isuzu, Tayland pazarında 19. yılını; aynı pazarda bir tonluk pikap kamyonet kategorisinde ise altıncı yılını lider olarak tamamlayarak, sırasıyla % 36,5 ve % 39,1’lik pazar paylarına sahip oldu.

1960 yılında Tayland pazarına giren Isuzu, bu pazarda haklı bir itibar kazandı. Pikapların yerel pazara hâkim olduğu Tayland’da Isuzu pikap kamyonete sahip olmak statü sembolü haline geldi. Sürücüler, pikabın bozuk yollarla baş edebilmesini ve uzun yıllar hizmet verebilmesini takdir ediyorlar. Düşük yakıt tüketimi ve kolay bakım, Isuzu araçlarının Tayland pazarındaki başarısının diğer iki önemli nedenidir.

Avustralya’da, ticari araç pazarının % 26,5’ine sahip olan Isuzu, bir numaralı araç olarak yayılmasının 13. yılını kutluyor. Avustralyalılar özellikle çok geniş kıtalarında, bir uçtan öbür uca kargo taşımacılığı sırasında Isuzu araçlarının dayanıklılığını bir güven unsuru olarak görüyorlar.

Avustralya’da belli başlı araç filosu sahipleri ticari araç serisine getirdiği yenilikler ve değişen trendlere gösterdiği uyum nedeniyle Isuzu’ya yüksek puan veriyorlar.

Isuzu’nun son 10 yıldır liderliğini koruduğu diğer iki pazar ise, Hong Kong’un hafif ve orta sınıf kamyon pazarı, ağır sınıf otobüsler kategorisi ile Mısır’daki hafif sınıf kamyonlar ve bir tonluk pikap kamyonet pazarlarıdır.

Etiketler:
Kategori: Haberler, Isuzu, Markalar, Sektörel Haberler
Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com