Gösterim: 1.105
Eklenme: 9 Ekim 2009
Saat: 13:33
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Lancia Delta

Fiat Grubu çatısı altında yer alan lüks otomobil üreticisi Lancia’nın CEO’su olarak görev yapan Olivier Francois, aynı zamanda Chrysler markasının da başkanlığına ve CEO’luk görevine atandı. Fiat Grubu ve Chrysler LLC CEO’su Sergio Marchionne tarafından açıklanan yeni atama kararı doğrultusunda Lancia ve Chrysler markalarının CEO’luk görevini üstlenen Francois, Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Lancia, Chrysler, Jeep ve Dodge markalarının dünya çapında pazarlama stratejileri ve reklam faaliyetlerinin koordinasyondan sorumlu olarak pazarlama teşkilatının baş yöneticisi olarak da görev yapacak.

2005 yılından bu yana Fiat Grubu çatısı altında görev yapan ve halen Lancia markasının CEO’luk görevini yürüten Olivier François, aynı zamanda Chrysler markasının da CEO’luk görevine atandı. Ocak-Ağustos 2009 döneminde Batı Avrupa pazarında 79 bin adetten fazla otomobil satışı gerçekleştiren Lancia markasının CEO’luk görevinin yanı sıra aynı zamanda Chrysler markasının da CEO’luk görevine atanan Olivier Francois, aynı zamanda Fiat Grubu çatısı altında yer alan tüm markaların pazarlama stratejilerinden sorumlu olacak. Bu bağlamda Lancia ve Chrysler CEO’su Olivier François, Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Lancia’nın yanı sıra Chrysler, Jeep ve Dodge markalarının çizgi üstü ve çizgi altı iletişim faaliyetlerinin koordinasyondan sorumlu olarak pazarlama teşkilatının baş yöneticisi olarak da görev yapacak.

Lancia çatısı altında özellikle ekonomik durgunluk dönemi boyunca Richard Gere ve Carla Bruni gibi isimlerin rol aldığı reklam ve sponsorluk faaliyetlerine imza atan Francois, Paris Dauphine Üniversitesinde Ekonomi, Finans ve Pazarlama okuduktan sonra Paris IEP (Siyasal Çalışmalar Enstitüsü)’den de diploma almıştır

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com