Gösterim: 6.539
Eklenme: 27 Ağustos 2012
Saat: 18:49
5.00 avg. rating (98% score) - 2 votes
Mercedes CLS Lorinser

Almanya’nın en önemli modifiye firmalarından olan ve Türkiye’de Penta Oto tarafından temsil edilen Lorinser’in Mercedes-Benz CLS için geliştirdiği yeni gövde ve motor kiti, aracın performansını yükseltirken aynı zamanda görünümüne ekstra şıklık ve farklılık katıyor. Bu kitler Kadıköy’de hizmet veren Pento Oto tarafından Türkiye’ye getiriliyor.

Mercedes-Benz için geliştirdiği gövde ve performans kitleri ile gündemi belirleyen dünyaca üne sahip Alman modifiye devi Lorinser, Mercedes-Benz CLS için yeni bir tuning paketi hazırladı.

2012 Mercedes CLS Lorinser On Yan

2012 Mercedes CLS Lorinser On Yan

Yeni gövde kiti ile Lorinser CLS Class çok daha erkeksi!
Gövde kiti ve jantlardan oluşan yeni tuning paketi ile Lorinser CLS kaslı görünümü ile çok daha erkeksi. Dış tasarımda yeni LED’li gündüz farlarının kullanıldığı CLS’de ön tampon ve marşpiyel de yenilendi. Standart çamurluklar yerine kullanılan daha şişkin çamurluklar ile aracın sahip olduğu güç daha fazla dışa vuruluyor. Kullanılan bu yeni çamurluklar ile aynı zamanda Mercedes logosunda sağa ve sola doğru oluşturulan negatif açı ile aerodinamik yapı arttırılıp, hava akımının çamurluklar üzerinden atılması sağlanmış.

Ön kısma paralel aracın arka kısmındaki en önemli tasarım detayları ise arka tampona eklenen difüzör ile paslanmaz çelik egzoz sistemine eşlik eden dörtlü çıkışları tamamlayan bagaj kapağı ve cam üzerindeki şık spoyler.

2012 Mercedes CLS Lorinser Arka Yan

2012 Mercedes CLS Lorinser Arka Yan

Performans kiti
Yeni body kit ile daha çekici bir görünüme kavuşan CLS, Lorinser’in sunduğu yeni motor kit ile daha yüksek bir performansa sahip oluyor.

  • 250 CDI modelinin standart gücü 204HP’den 245HP’ye çıkarırken torku da 500Nm’den 560Nm’ye çıkartıldı.
  • 350CDI modelinin standart gücü ise 265HP’den 310HP’ye yükseltilirken, tork değeri 620Nm’den 720Nm’ye yükseltildi.
2012 Mercedes CLS Lorinser On Camurluk

2012 Mercedes CLS Lorinser On Camurluk

Motor performansına paralel aracın yüksekliğini de düşüren yeni Lorinser kit; CLS’yi yere 25mm daha yakınlaştırırken hem görünümünü güzelleştirmek hem de yol tutuşunu iyileştirmek için jantları da elden geçirmiş. Kullanıcıların tercihi doğrultusunda farklı desen seçeneklerine sahip 19 ve 20 inçlik jant opsiyonları Lorinser CLS Class’da beğeniye sunuluyor.

Lorinser, Mercedes-Benz CLS’nin yanı sıra Mercedes-Benz’in tüm modelleri için de body ve performans artış kitleri sunuyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com