Gösterim: 950
Eklenme: 20 Mart 2009
Saat: 11:22
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Hyundai i10

İlk kez Kasım 2008’de Accent Era’nın 1.4 ve 1.6 litrelik benzinli versiyonlarında uygulanan garantili LPG (Sıvılaştırılmış Petrol Gazı) sistemi, artık Hyundai’nin ürün gamında yer alan tüm benzinli modellerinde de sunulmaya başlandı.

Tüketicinin cebiyle dost olan ve sektördeki en uzun süre olan 5 yıl / 100.000 km mekanik garantiyle birlikte sunulan LPG sistemi, artık Hyundai güvencesiyle i10, Getz, i30 ve Matrix’in benzinli motora sahip versiyonlarıyla da alınabiliyor.

Güncel modelleriyle düşük yakıt tüketimi ve üstün performansı bir arada sunan Hyundai, LPG sistemiyle birlikte yakıttan sağlanacak tasarrufun artması, araçtan alınan performansın devamlılığı ve çevrenin korunmasını üst seviyeye çıkarıyor. Hyundai için BRC Türkiye distribütörü 2A tarafından özel olarak tasarlanan, en son LPG teknolojileri kullanılarak geliştirilen ve Avrupa Birliği güvenlik standartlarına (ECE R-67.01) uyumlu olan paket ile yüzde 35’lere varan oranlarda yakıt tasarrufu sağlanabiliyor.

Benzinden yaklaşık yüzde 45 ve mazottan da yaklaşık yüzde 30 oranında ucuz olan LPG, benzine göre daha temiz bir yanma sağladığı için karbon ve kurumu nispeten daha az oluşturuyor ve zararlı gaz salınımını yaklaşık yüzde 13 oranında düşürüyor. Böylece konvansiyonel içten yanmalı benzinli motorlara göre daha çevre dostu özelliğiyle ön plana çıkıyor.

LPG dönüşümü yapılmış benzinli Hyundai modelleri, tüm modellerde olduğu gibi yine Hyundai güvencesiyle 5 yıl / 100.000 km mekanik garantisini taşıyor. İstendiği taktirde tekrar benzine geçme imkanı sunan LPG’li Hyundai modeli almak için, normal araç satış fiyatının üstüne şu anda sadece 1.500 TL ödemek yeterli oluyor. Bunun için aracınızın renk ve paketini belirledikten sonra LPG dönüşüm bedelini ödemek ve LPG montaj sözleşmesini imzalamak yeterli oluyor. Hyundai’nin sunduğu garantiden yararlanabilmek için, tüm Hyundai modellerinde olduğu gibi LPG’li araçlarla da garanti süresi boyunca Türkiye çapındaki Hyundai Yetkili Satıcıları’nda belirtilen periyotlarda bakımları yaptırmak gerekiyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com