Gösterim: 1.371
Eklenme: 16 Ağustos 2009
Saat: 15:54
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Maserati GranCabrio

İtalyan lüks ve sportif otomobil üreticisi Maserati, 15 Eylül’de kapılarını açacak olan 2009 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dört koltuklu üstü açılabilir yeni modeli Maserati GranCabrio’nun tanıtımını gerçekleştirecek. Maserati GranCabrio, ilk etapta 4.7 litre silindir hacimli 440 HP’lik V8 motorla üretilecek.

2009 yılının otomotiv sektörü açısından en önemli etkinliği olarak ön plana çıkacak olan ve 15 Eylül’de kapılarını açacak 2009 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak yenilikler birbiri ardına gün ışığına çıkıyor. İtalyan lüks ve spor otomobil üreticisi Maserati’nin GranCabrio adını verdiği ve göz alıcı tasarımıyla dikkat çeken yeni modeli de 2009 Frankfurt Otomobil Fuarı’na sayılı günler kala gerçek yüzünü gösterdi. İtalyan üreticinin tarihindeki ilk dört kapılı cabrio modeli unvanını da taşıyan Maserati GranCabrio’nun 2010 yılının kış aylarından itibaren Batı Avrupa pazarlarında satışa sunulmasının ardından gelecek ilkbahar döneminde tüm dünyada satışa sunulmuş olması planlanıyor.

Maserati Quattroporte ve GranTurismo modelleri gibi Pininfarina imzası taşıyan Maserati GranCabrio, GranTurismo modelininin sofftop tavanlı versiyonu olarak dikkat çekiyor. Maserati GranTurismo’nun çarpıcı tasarımına ek olarak 28 saniyede açılabilen veya kapatılabilen kumaş tavana sahip Maserati GranCabrio, 2940 mm’lik aks mesafesiyle aynı zamanda sınıfının arka koltukta yolcularına en uzun diz mesafesi sağlayan modeli olarak farkını ortaya koyuyor.

Yılın ilk 6 ayı sonunda dünya çapında 2326 adet araç satışı gerçekleştiren Maserati’nin global anlamda satışlarını ayrı bir ivme kazandırması hedeflenen Maserati GranCabrio, firmanın 1960 yılında tanıttığı 3500 GT Vignale Spyder’dan 2001 yılında tanıttığı ve A.B.D. pazarına dönüşünü simgeleyen Spyder gibi konforlu ve aynı zamanda performanslı üstü açık modeller serisi geleneğini devam ettirmesi bakımından önem taşıyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com