Gösterim: 1.461
Eklenme: 25 Ekim 2010
Saat: 20:53
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Maserati GranTurismo S

2010 yılının ilk 6 ayında 3 bin adete yakın satış gerçekleştiren İtalyan lüks ve prestijli spor otomobil üreticisi Maserati, 2010 Paris Otomobil Fuarı’nda GranTurismo modelininin 450 HP’lik “MC Stradale” versiyonunu tanıttı. Trefeo GranTurismo MC ve GT4 modellerinden esinlenilerek geliştirilen ve en hızlı, en hafif ve en güçlü Maserati modeli unvanına sahip olan “GranTurismo MC Stradale”, keskin yol tutuş özellikleri ve 300 km/s’yi aşan son hız değeriyle dikkat çekiyor. Avrupa pazarlarında 2011 yılının Şubat ayından itibaren satışına başlanacak olan Maserati Gran Turismo MC Stradele için Türkiye’den de müşteriler sipariş verebilecek.

İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Maserati, 2010 Paris Otomobil Fuarı’nda da lüks spor otomobil ikonu GranTurismo’nun en sporcu kimlikli versiyonuyla boy gösterdi. Maserati model ailesinin en hızlı, en güçlü ve en hafif modeli olmasıyla da dikkatleri üstüne çeken olan “GranTurismo MC Stradale”, 450 HP’lik V8 motoruyla ön plana çıkıyor. Avrupa pazarlarında 2011 yılının Şubat ayından itibaren satışına başlanacak olan Maserati Gran Turismo MC Stradele için Türkiye’den de müşteriler sipariş verebilecek.

Maserati GranTurismo MC Stradale, elektronik MC Race Shift vites kutusunun vites değiştirme sürelerini, kullandığı gelişmiş elektronik sistem sayesinde sadece 60 milisaniyeye indirmesiyle dikkat çekiyor. Bu sayede 0-100 km/s hızlanma zamanını Maserati GranTurismo MC Stradale sadece 4,6 saniyede tamamlar. Bununla birlikte Maserati GranTurismo MC Stradale aynı zamanda, yalınlaştırılmış kokpit paneli düzeninde bir üst seviyeye çıkarılmış Otomatik ve Spor modlarının yanı sıra özel bir Yarış moduna sahip olan Maserati tarihindeki ilk model olmasıyla da ön plana çıkıyor. Arka koltukların çıkarılan Maserati GranTurismo MC Stradale, MC12’den sonra Maserati’nin ilk iki kişilik otomobili unvanını da kazanıyor. GranTurismo MC Stradale ayrıca yeni Brembo karbon-seramik frenler, özel olarak geliştirilmiş Pirelli lastikler, benzersiz bir süspansiyon yerleşimi ile sağlam, çok hafif karbon fiber yarış tipi koltuklardan da yararlanmıştır.

Keskin yol tutuş özelliklerine sahip olmasının yanı sıra 300 km/s’nin üstünde hıza erişebilmesiyle de farkını ortaya koyan Maserati GranTurismo MC Stradale, Maserati’nin üç yarış programından edinilen yol tutuş özellikleri ve aerodinamik unsurlar konusundaki dersleri bünyesine katarak sürüş ihtiyaçlarını yarışma arzularıyla dengeleyebilen model talebini karşılıyor. Paris’te ilk kez tanıtılan Maserati’nin yeni sporcu modeli, daha az aerodinamik hava direnci ve daha aerodinamik bastırma kuvveti gibi özellikleriyle çevik bir sürüş performansı sunmayı hedefliyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com