Gösterim: 1.437
Eklenme: 24 Ekim 2010
Saat: 20:24
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Mazda 3

29 Ekim – 7 Kasım 2010 tarihleri arasında CNR Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan 13. İstanbul Autoshow’da 4 numaralı salonda yer alacak Mazda, 90. yaşını kutladığı bu seneye özel otomobilleri ve yepyeni modelleri ile karşınıza çıkıyor.
Mazda3 90. Yıl

Mazda’nın, 90. yılını kutlamak için özel olarak tasarladığı ve sınırlı sayıda ürettiği Mazda3 90. Yıl serisi, ilk olarak bu fuarda sergileniyor. Mazda3’ün sahip olduğu benzersiz teknolojik miras ve dinamik, sportfi ruha üstün özellikleri ekleyen Mazda3 90. Yıl serisi, tamamen özel bir araç kullanmak isteyen otomobil tutkunlarına hitap ediyor.
Mazda MX-5 Superlight

Mazda standı ayrıca, MX-5 Superlight konsept aracı ile ziyaretçilerin buluşma noktası olmaya hazırlanıyor.

Dizaynını, projede Baş Tasarımcı olarak görev alan Türk tasarımcı Hasip Girgin’in yaptığı MX-5 Superlight, Mazda’nın tüm araçlarında uyguladığı ağırlık azaltıcı çalışmaların bir ifadesi olarak büyük önem taşıyor. 126 PS maksimum güç üreten 1.8L MZR motoru ile birlikte sadece 995 kg’lik bir ağırlığa sahip olan MX-5 Superlight, Mazda’nın efsane modeli MX-5’in üretiminin 20. yılını kutlayan çok özel bir otomobil.

10 gün sürecek olan fuarda Mazda’nın Türkiye’de satışa sunduğu tüm modellerin yanı sıra çok yakında ürün gamına dahil edilecek olan iki yeni modeli de şimdiden otomobil tutkunlarının beğenisine sunulacak.Fuar süresince Türkiye’de ilk kez sergilenecek olan bu modeller Yeni Mazda2 ve Yeni Mazda5.
Yeni Mazda2

Mazda’nın, 2008 yılından beri Türkiye’de satılmakta olan, B segmentindeki model, Mazda2 yeni yüzü ile ilk kez İstanbul Autoshow’da sergilenecek. Yenilenerek özellikle ön tasarımında Mazda aile yüzünün karakteristik çizgilerine kavuşan Mazda2, yine 1.5L hacmindeki MZR benzinli motor ile sunulacak.
Yeni Mazda5

Satışa sunulduğu 2005 yılından bugüne tüm Avrupa çapında 470.000 adet satılan, Mazda’nın C-MAV segmentindeki modeli Mazda5, tamamıyla yenilenen tasarımı ile Türkiye’de ilk kez sergilenecek. Karakuri koltuk sistemi sayesinde son derece esnek yedi kişilik oturma kapasitesine sahip olan her iki yanda elektrikli olarak kontrol edilen sürgülü kapıları ile Yeni Mazda5, segmentinde ilkler yaşatacak bir otomobil.
Mazda SKY Concept

Mazda’nın, gelecek nesil motorları ve güç aktarım sistemlerinin geliştirilmesini arkasındaki stratejiyi ifade eden Mazda SKY Concept, Mazda’nın sürüş keyfi ile mavi göklerin ve temiz havanın gelecek nesiller için de garanti altına alınmasına yardımcı olma arzusunu vurgulayan bir kavram.

Geleceğin motorları olan SKY-G ve SKY-D ile geleceğin otomatik şanzıman teknolojisi SKY-Drive, Mazda’nın 2015 yılında yakıt tüketimlerini ve CO2 emisyonlarını %30 azaltma hedefine doğru atımmış dev bir adım anlamına geliyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com