Gösterim: 1.567
Eklenme: 31 Ocak 2011
Saat: 12:27
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Mazda 2

Mazda Motor Corporation, 2012 yılı baharında finansal kiralama yapma planıyla elektrikli bir araç geliştiriyor. Mazda2 subkompaktını esas alan ve genellikle devlet kurumlarına ve filo müşterilerine  kiralanması planlanan bu yeni elektrikli aracın 200 kilometrelik bir sürüş menziline sahip olması bekleniyor.

Hali hazırda Mazda, SKYACTIV kapsamı içinde araç ağırlıklarını azaltıp temel teknolojilerin geliştirilmesine öncelik vererek daha verimli motorlar ve şanzımanların geliştirilmesi üzerinde çalışıyor. Mazda bu konuya öncelik vererek yenilenebilir fren ve hibrit sistemler gibi elektrikli sistemleri artan bir biçimde tanıtacak. Bu stratejinin ilk sonuçları olan Mazda’nın yeni, çevre dostu SKYACTIV teknolojilerine sahip ürünleri bu yıl piyasaya sunulmaya başlanacak.

Bütün bu gelişmelere paralel olarak Mazda, kısa şehir gezileri yapan müşteriler için tasarlanan elektrikli araçlar hakkında araştırma geliştirme çalışmalarına devam etmektedir. Mazda bu kiralama programı aracılığıyla elektrikli araçların kullanım gerekliliklerine ve elektrikli sürüş tekniklerine ilişkin bilgilerini geliştirmeyi amaçlıyor.

İçten yanmalı motor yakın gelecekte de otomobillerin kalbinde yer almaya devam edecek. Bu konuda ilerleyerek Mazda, içten yanmaya odaklanan temel teknolojilerini geliştirmeye devam etmekte. Mazda aynı zamanda, tüm müşterilerine çevre ve emniyet performansının yanı sıra yüksek sürüş zevki de sunmak amacıyla, gelecekteki çeşitli çevre dostu teknolojilerinin gelişimini ilerletecek.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com