Gösterim: 1.188
Eklenme: 24 Mayıs 2008
Saat: 19:41
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Mazda 2

Mazda, geçtiğimiz yıl itibarıyla Mazda Motor Corporation tarafından Mazda Avrupa bünyesine dahil edilen Türkiye pazarına daha güçlü olarak döndü.

Mazda’nın daha önce başka pazarlarda da uyguladığı stratejiyle oluşturan Türkiye organizasyonuyla birlikte 20 ulusal satış şirketi halen Avrupa genelindeki satışın yüzde 90’nını gerçekleştiriyor.

Mazda Türkiye Mazda Motor Logistics N.V. Merkezi Belçika Türkiye İstanbul Şubesi ismiyle faaliyet gösterecek şirketin duyurumu amacıyla düzenlenen basın toplantısına, Mazda Avrupa Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Phil Waring, Mazda’nın Türkiye Genel Müdür Steve Newton ve Türkiye organizasyonunda görev alacak diğer yöneticileri katıldı.
Türkiye’de Mazda için yeni bir dönem açılıyor…

Toplantıda konuşma yapan Phil Waring, Mazda için Türkiye’de yeni bir çağın başlangıcını yaşadıklarını söyleyerek “Son birkaç yıl içerisinde Avrupa’nın en başarılı markalarından biri olduk. Ve bugün Türkiye’de hayata geçirdiğimiz ulusal satış şirketi, bu başarının artmasına katkıda bulunacaktır.” dedi. 2001 yılında, Mazda Motor Europe, 7 ulusal satış şirketine ve yıllık 165.000 adetlik satış rakamına sahip olduğuna dikkat çeken Waring, “Bugün Mazda’nın görüntüsü, 2001 yılındakinden çok farklı; ulusal satış şirketlerimizin sayısını 3 kat fazlalaştırırken, satış rakamlarımızı da iki kat artırdık. Uzun vadede Avrupa’da sağladığımız bu başarıyı devam ettireceğiz. Yükselen pazarlardaki yeni kurulan Mazda organizasyonları da buna bağlanacak.” şeklinde konuştu.
Zamanlamamız hedefimiz doğrultusunda…

Phil Waring, “Bugün hayata geçen Türkiye’deki Ulusal Satış Şirketinin ve yakında faaliyete geçecek olan Hollanda şirketimizin daha iyi bir zamanlaması olamazdı. Mazda’nın Avrupa’da son yedi yıldır elde ettiği gelişmenin istikrarlı bir büyümeye ulaştığı dönemde faaliyete başlıyoruz. Önümüzdeki yıl gelişimimizi, daha sonraki yıllara da yayarak devam ettirmeyi hedefliyoruz. Türkiye’deki organizasyonumuz da bunu gerçekleştirmemizde önemli bir rol üstlenecek.” dedi.
Avrupa’daki başarımız geneli yakından ilgilendiriyor…

Mazda organizasyonun elde ettiği başarının genel olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden, Waring, “Başarımız sadece Avrupa açısından değil, genel olarak sağladığı yarar açısından da önemlidir. Avrupa’da elde edilen satış rakamları dünyadaki tüm satış rakamlarımızın yüzde 25’ini oluşturuyor. Gelecek yıllarda yüksek büyüme potansiyeli gördüğümüz Çin ve Güney Amerika pazarlarına da iddialı bir şekilde giriyoruz. Bugün Mazda, Avrupa’daki en güçlü ve en farklı ürün gamına sahiptir. İkinci nesil araçlarımız devreye girdiğinde, ürün gamımız çok daha iyi olacak. Bu yeni oluşumla, Avrupa’da yılda 500 bin adetlik araç satışı ve dünyada 1.6 milyon adetlik araç satışı hedefimize bir adım daha yaklaştık.” dedi.
Mazda markası, ürünlerimiz ve bayilerimiz, üzerinde yükseldiğimiz temel taşlarımız…

Türkiye’deki gelişimin Mazda’ya daha güçlü ilerleme imkanı sunacağına inandıklarını belirten Steve Newton, “Türkiye’de gerçekleştirmeyi planladığımız çalışmalar; markamız, ürünlerimiz ve bayi ağımızdan oluşan bir sacayağı üzerine konumlanmış durumdadır. İletişim faaliyetlerimizden müşterilerimizle bir araya geldiğimiz showroomlarımıza kadar, markamızın olduğu her noktada, Zoom-Zoom ruhunu yaşama geçirmek amacıyla çalışacağız.” dedi.
Mazda’nın en önem verdiği pazarın parçası olacağız…

Mazda’nın Türkiye’de gerçekleştirmeyi hedeflediği çalışmalar ve sunulacak ürünlerle ilgili bilgiler veren Steve Newton ise, Mazda’nın Avrupa pazarlarının tüm dünya genelinde satış ve karlılık itibarıyla üçüncü durumda bulunduğunu söyleyerek, “Geçtiğimiz yıl 11 Avrupa pazarı, tüm zamanların satış rekorlarını kırdı. Bugün, global Mazda ailesinin bir parçası olarak bu gelişime dahil olacağız ve başarımızın bir sonraki evresini bu takımın bir parçası olarak elde edeceğiz.” dedi.
En iyi ürünü en iyi fiyatla sunacağız…

Doğru ürünü, doğru özelliklerle ve doğru fiyatlandırmayla müşterilerle sunacaklarını söyleyen Steve Newton, “Satış stratejimizi oluşturmadan önce, Türkiye pazarını ve rakip firmaları analiz etme çalışmalarına önem verdik. Bu sayede, tüketicilerin isteklerini karşılayacağına inandığımız ürünlerimizle pazarda yer alacağız; Gerçek bir ikon, Mazda MX5. Dünyanın en çok satan roadsteri ve Zoom-Zoom ruhunu en saf barındıran model. Lanse edildiği 1989 yılında, iki koltuklu açık tavanlı ilk araç olma özelliğine sahipti. Sportif bir çizgiye sahip ürün gamımızın ulaştığı noktayı kanıtlayan gerçek bir spor araç.
2008 Dünya’da yılın aracı Mazda2…

Mazda’nın B sınıfındaki aracı olan ve lanse edilmesinin ardından Avrupa’da önemli başarılara imza atan Mazda2’yi de Türk tüketicilerin beğenisine sunacaklarını ifade eden Steve Newton, “Bu küçük araç, Mazda’nın sportif tasarımın gerçekten hafif sınıf bir araçta harmanlanmasının en güzel örneği. Mazda2’nin en hatırlanacak özelliklerinden biri, hafifliği sayesinde yüzde 15 CO2 salımı yapan ve yakıt ekonomisi sağlayan bir önceki modelinden bile 100kg. hafif olması.” dedi.
Mazda3 ürün portföyümüzün merkezinde…

Mazda3’ün Zoom-Zoom ürün portföyünün merkezinde yer aldığını belirten Newton, “Bu yeni, kendinden emin araç, küçük ailelere uygun olduğu gibi, yaşam tarzından ödün vermeyen bir tarz isteyen bekarlar için de oldukça ideal. Binek araç ürün gamımız Mazda6’yla tamamlanıyor; 2001 yılında geri dönen ve tüm dünya genelinde 130’dan fazla ödül kazanan Mazda’nın yeni nesli.” dedi.
Pratik pick-up BT-50…

Türkiye’de satışa sunulacak pick-up modeli BT-50 ile de bilgiler veren Steve Newton, “Şık pick-upımız BT-50 güçlü bir pick-up’ın yaptıklarını stille birleştirerek, konfor, mükemmel iş ortaklığı ve bir yaşam tarzı sunuyor.” dedi.

Türkiye’de satışa sunulacak modellerin fiyatlarıyla ilgili olarak da bilgi veren Newton, “Binek araç ürün gamımızda yer alan 1.3 lt Mazda2 5 kapı modelimizi 29.900.-YTL’den, 1.6 lt Sedan Mazda3 modelimizi 36.700.-YTL’den, aynı modelin hatchback versiyonunu 36.900.-YTL’den, 2.0 lt hatchback Mazda6 modelimizi 59.900.-YTL’den başlayan fiyatlarla sunacağız. Bu rakamlar modellerin donanım ve motor seçeneklerine göre değişebilmektedir. Pick-up aracımız BT-50’nin 4×2 versiyonunu 39.000.-YTL’den, 4×4 versiyonunu 49.000.-YTL’den satışa sunarken, roadster Mazda MX-5 modelimiz de 78.500.-YTL fiyatla piyasada yer alacak.” dedi.
Amacımıza giden yoldaki en önemli odak noktası; bayilerimiz…

Mazda’nın Türkiye’de uygulayacağı stratejinin üç önemli odak noktasından olan bayi yapılanmasıyla ilgili bilgiler veren Newton, “Bayilerimizle birlikte artık Mazda ailesinin birer ferdi oluyoruz. Türkiye’de bulunduğumuz kısa zamanda, 22 Mazda Yetkili Satıcısı ve 13 Mazda Yetkili Servisi’miz bu ağa dahil oldu. Kısa süre içerisinde bu sayının artacağından kuşkum yok.” dedi.
Türkiye Mazda’nın hedeflerine ulaşmada etken rol alacaks…

Tüm Avrupa genelinde belirlenen hedefleri her yıl aşmak niyetinde olduklarını söyleyen Newton, “Küresel hedeflerimizi 2010 yılında 1.6 milyon adete çıkardık. Bununla birlikte, aynı dönem içerisinde Avrupa’da 500 bin adetlik bir satışı yakalama gibi bir hedefimiz var. Türkiye pazarındaki hedefimiz ise, orta vadede yüzde 1,5-2 pazar payı elde ederek 3000 araç satmak olacak. Türkiye’nin bu hedeflere önemli katkıda bulunacağına inanıyorum ve performansı ile Avrupa’nın starı olacağına güvenim sonsuz. Biz Mazda’da yaptığımız her işe tutku ile sarılırız. Bu tutkunun bizi Türkiye’de de ileri götüreceğine inanıyorum.” dedi.

Etiketler:
Kategori: Haberler, Markalar, Mazda, Sektörel Haberler
Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com