Gösterim: 1.892
Eklenme: 11 Ağustos 2012
Saat: 15:03
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Mitsubishi i-Miev

Mitsubishi Motors, Citroen ve Peugeot grubu PSA’yla ortak ürettiği elektrikli araçların üretimini durdurduğunu duyurdu. Gerekçe olarak beklenilen satış başarısının gerçekleşmemesi gösterildi. Ortaklığın ürünleri Mitsubishi markası altında i-Miev, Citroen C-Zero ve Peugeot iOn adlarıyla pazara sunulmuştu.

Mitsubishi araçların üretimlerini Japonya’daki Mizushima tesislerine kaydırmayı düşünüyor. PSA ve Mitsubishi sözcüleri üretimin durma noktasına geldiğini doğruladı. Ancak üretimin tekrar ne zaman başlanacağı söylenmedi.

Pazar araştırma firması JATO Dynamics yılın ilk altı ayında Avrupa’da 935 Citroen C-Zero ve 852 Mitsubishi i-Miev satışı gerçekleşti.

PSA ve Mitsubishi arasındaki anlaşma çerçevesinde Mitsubishi bu araçlardan 100.000 adet üretecekti. Ancak şimdiye kadar 28.000 araç üretimi gerçekleşti. Mitsubishi sözcüsü gerçekleşen üretimin umduklarının çok altında gerçekleştiğini söyledi.

Mitsubishi sözcüsü bu olayın Citroen Berlingo ve Peugeot Partner’in elektrikli versiyonlarını etkilemeyeceğini de söyledi.

Kaynak:
# Mitsubishi halts production of electric cars for PSA – Autonews

 

Yorumlar
  1. Ömer Atak dedi ki:

    Malumun ilanı oldu. Belliydi tutmayacağı. Bu tasarımla, bu teknoloji olmaz. 3-4 sene sonra projeye başlamaları daha akıllıca bulur. Bu zamanda bu tür araçlardan sadece hybridler denenebilir. Sadece elektrikle çalışanlar için çok erken.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com