Gösterim: 10.258
Eklenme: 9 Temmuz 2014
Saat: 21:11
5.00 avg. rating (98% score) - 2 votes
2014 MTM Volkswagen Amarok 4.2 TDI

Alman otomobil firmaları için çeşitli modifiye çözümleri üreten tuning firması MTM özel bir gösteri aracı hazırladı. Volkswagen Amarok’un 2 litrelik turbo dizel motorunun yerine Volkswagen’in 4.2 litre hacminde V8 TDI motoru yerleştirilmiş. 

2014 Volkswagen Amarok MTM V8 Turbo Yan

2014 Volkswagen Amarok MTM V8 Turbo Yan

MTM’nin V8 Passion adını verdiği araç 410 beygir güce ve 930 Nm torka sahip. Bu muhteşem değerler aracı 6 saniyede sıfırdan 100 km/s hıza ulaştırabiliyor, 222 km/s son hıza çıkartabiliyor.

410 beygirlik Amarok’u yolda tutmak için aracın süspansiyonunda bazı değişikliklere gidildi. Arka yaprak yaylar tamamen iptal edildi. Yerine araç yüksekliğini kabin içerisinden kontrol etmeye de imkan sunan havalı süspansiyon yerleştirildi. Ayrıca ayarlı Panhard çubukları ile arka süspansiyonun orijinalini aratmayacak güvenilirlikte olması sağlandı.

2014 Volkswagen Amarok MTM V8 Turbo Arka

2014 Volkswagen Amarok MTM V8 Turbo Arka

MTM araç frenlerinde de büyük iyileştirmeler yaptı. Arka tekerleri dizginleyen kampanalar iptal edildi. Yerine SUV modellerde kullanılan 405 x 36 mm ebadlı devasa diskler kullanıldı.

Performans ve görünüm adına son değişiklik tekerleklerde yapıldı. BBS SV jantların kullanıldığı Volkswagen Amarok’ta 295/40 22s ebatlı Michelin Latitude lastiklere yer verildi.

2014 Volkswagen Amarok MTM V8 Turbo Surucu Mahali

2014 Volkswagen Amarok MTM V8 Turbo Surucu Mahali

Araç içerisinde ve gövdede de birçok değişiklik dikkat çekiyor. Araç dışında motor üzerindeki karbon fiber ve sarı renkli kapaklar, yandan çıkışlı egzoz uçları, yan basamaklar, V8 Passion yazılı sticker, ön tampon altındaki sarı tampon  koruyucu, ön tampondaki sis farı gözlerinin iptal edilip yerine hava giriş menfezlerinin yerleştirilmesi ve kasa kapağı dikkat çekiyor. Araç içinde ise alcantara tavan, kol dayama ve direksiyon döşemeler ile plastik ve metalik parçaların karbon fiber görünümle kaplanması dikkat çekiyor.

Yorumlar
  1. Hikmet Dalkılıç dedi ki:

    Çok elit bir görünüm vermiş arabaya, ben çok beğendim.

  2. ahmet tepesiatık dedi ki:

    aracın türkiyede satışı ya da parçalarının alınması gibi bir durum var. türkiyede v8 4.2 amarok satışı varsa fiyatı nedir? yardımcı olabilirmisniz?

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com