Gösterim: 933
Eklenme: 2 Şubat 2009
Saat: 08:39
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Nissan 370Z

Nissan 79. Uluslararası Cenevre Motor Show’ da tanıtacağı yeni araçları ile adından söz ettirmeye hazırlanıyor.

Show Otomobili Nissan Qazana

Bu yıl Cenevre’de Nissan standının yıldızı Qazana show otomobili oluyor. Küçük bir cross over olarak tanımlanabilecek olan araç alışılmışın dışında 5 kapı bir otomobil azulayan kullanıcılara hitap edecek.

Göz kamaştıran dizayn geniş jantlar ve genişlik hissi sağlayan basık gövde ile birleşirken gövdenin üst kısmı dinamik , kararlı ve spor bir görünüm sergiliyor.

5 kapılı bir cross over olan Qazana’da, ön kapılar açıldıklarında, arka kapılarda intihar kapıları olarak adlandırılan bir sitemle öne doğru kayarak açılıyorlar.

Qazana, Murano’yu yaratan, Qashqai ve Qashqai +2 gibi crossoverların yaratıcısı olan Nissan’ın kendi sınırlarının ötesine taşıyan yeni bir otomobil.

NV200

NV200’in binek versiyonu olan model kullanıcılara kolaylık sağlayan ve pratik aile taşımacılığını ön plana çıkaran araçta 3 sıra koltuk bulunuyor. Kayarak açılan kapılar, sürücü ve yolcuların araca rahatlıkla binebilmelerine ve arka koltulara ulaşabilmelerine olanak sağlıyor.

İç mekanda yapılan bir konfigürasyon ile araç rahatlıkla 7 kişilik taşıma kapasitesine ulaşıyor.

İç bölüm özellikle çocuklu ailelerin ihtiyaçlarına kolaylıkla cevap verebilecek fonksiyonel, rahat ve bir çok kullanım alanı sunan hacimsel faydalı bölmeleri içeriyor.

NV200’ün van ve kombi versiyonları daha sonraki bir tarihte satışa sunulacak.

370Z

350Z’in yerini alan 370Z de 331 ps. üreten VQ V6 motorun genişletilmiş versiyonu kullanılmıştır.

Yeni 370Z de 6 ileri otomatik ve 7 ileri otomatik olmak üzere 2 farklı şanzuman seçeneği kullanılmış. Yeni 370Z aynı zamanda eskisinden daha çevik. Dingil mesafesi kısaltılmış ve 350Z modelinden 32 kilogram daha hafif. İç konfor ve kalite arttırılırken Z’in DNA’sında bulunan eğlence ve maceracı sürüş karakteri aynı kalmış.

370Z’in satışına Temmuz ayında başlanacak.

Cube

Anavatanı Japonya’da başarılı lansmanından sonra Avrupa’da ilk kez geçtiğimiz Kasım ayında piyasaya sunulan Cube, emsalsiz ve kullanıcı dostu tasarımı ile tamemen yeni ve farklı bir otomobil arzulayan Avrupalı kullanıcıları hedefliyor.

Cube’un geniş, açık ve havadar iç mekanı klasik otomobil çizgisinin dışında bir araç arzulayan şehirli kullanıcılara kişilik, yaratıcılık, eğlence ve farklılık sunuyor.

Cube Avrupa’da 106 beygirlik 1,5 litre dizel ve 111 beygirlik 1,6 litre benzinli motor seçenekleri ile piyasaya sunuluyor.

Pixo

Avrupa’lı kullanıcılar özellikle günümüzde paralarının karşılığı olan düşük emisyonlu ve yakıt tüketimine sahip otomobil arayışı içindeler. Pixo 1 litre motoru ve 100 km’de 4.4 (64.2 mpg) litre yakıt ekonomisi ve 103 g/km CO2 emisyon oranı ile günümüzün ekonomik ve çevresel sınırlamalarına uyan bir otomobil. Bu değerler Pixo’yu küçük şehir otomobili kategorisinde en ulaşılabilir eco otomobil tahtına oturtuyor.

Tüm bunların yanısıra Pixo otomobil piyasasında otomatik vitese sahip en hesaplı ve ulaşılabilir bir otomobil olarak karşımıza çıkıyor. Pixo Avrupa’da kullanıcılarla Haziran ayında tanışacak.

X-TRAIL Platinum

Yeni X-TRAIL Platinum X-TRAIL’in mevcut konforunu, partiklik ve dinamik performansını yukarı taşıyor.

Kendini onaran boya özelliğine sahip X-TRAIL’de sürüş sırasında küçük taşlardan meydana gelebilecek çizikleri ve aracın yüzeyindeki hasar etkileri herhangi bir yıkamadan sonra kendiliğinden kayboluyor.

X-TRAIL’e takılan 18 inçlik çelik jantlarda otomobile yeni bir cazibe ve stil kazandırıyor.

X-TRAIL’de 8 hoperlörlü yüksek kaliteli Bose® Müzik sistemi kullanılmış.

Yine X-TRAIL’de aracın orta kol dayama yeri altındaki faydalı saklama kompartmanı alanına konulan bir soket vasıtası ile kullanıcılar buraya MP3 aletlerini kolaylıkla bağlayabiliyorlar. Aynı zamanda araçtan ayrıldıkları zamanda elektronik aletlerini bu kompartmanda saklayabiliyorlar.

X-TRAIL, Mart 2009 da piyasaya sunulacak.

Nssan Başkanı Carlos Tavares’in basın konuşması 3 Mart Salı günü saat 17:00 de Nissan standında gerçekleşecek.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com